Wpis z mikrobloga

Uważam, że sprawę sądową powinien przegrać. Dlaczego?
Powinien wygrać w przypadku, gdyby sprzedał powieść wydawcy za 35tyś, a wydawca na tej powieści zarobiłby miliony. Ale mamy sytuację zgoła inną - CD Projekt tworzy nowy utwór, będący utrworem zależnym - inspirowanym - grą komputerową, ale będącym czymś oryginalnym, jedynie inspirowanym wysrywami wąsacza. W takim wypadku wspomniany przepis się do tej sprawy nie do końca odnosi.

Ciekawe, czy jak Sapkowski sprzeda auto do komisu i dowie się, że komis sprzedał je drożej, to też go poda do sądu? XD

#sapkowski #cdprojektred #wiedzmin #prawo #ciekawostkiprawnoprawnicze #biznes
wyjdezpiwnicy - Uważam, że sprawę sądową powinien przegrać. Dlaczego?
Powinien wygra...

źródło: comment_lKeWeMvNjmpHNOVYWPJfIxyoGQMJ7dQh.jpg

Pobierz
  • 14
@wyjde_z_piwnicy: Fajne to mamy prawo, byle wąsacz może wziąć hajs z góry bo produkt ma małe szanse na zarobek a potem iść do sądu gdy jednak im się uda. Gdyby uzgodnił na procent to poniósł by ryzyko a tak to ma ciastko i 60 milionów. No bo ten procent mu jednak proponowali jakby nie było. Prędzej szpakowski spadnie z rowerka i zniszczy sobie resztkę wizerunku niż odegra się na cdp za
@LegionPL bardzo trafny komentarz, mocno albo bardzo mocno zbierzny z moimi przekonaniami. Ps. czy mogę spalić książkę sapkowskiego i umieścić to nagranie na YT i nie mieć nieprzyjemności? Czy może lepiej sprzedać za złotówkę na aukcji i zaniżyć średnia używanych książek buca?
@minus273 Za samo spalenie nie, pomimo bardzo luźnego regulaminu yt. Musiał byś kogoś zwyzywać albo spalić książkę religijną by jakieś pozwy ci groziły.
Z szacunku dla papieru to raczej by sprzedać za pół darmo i po problemie, książka autora nie wybiera. :P
@LegionPL Strasznie mnie to sprawa męczy, zwłaszcza, że zacząłem subskrybować Netflix przez to, że robią serial na podstawie jego książki i teraz jestem w kropce, bo całą przygodę zaczynałem od gier, a dopiero na końcu zacząłem czytać, więc...
@minus273 Ja czytałem je już ładne parę lat temu i nie powiem by były złe, trylogia husycka też była spoko.
Ale tak, trudno być fanem Sapkowskiego i nie wiem co mu teraz chodzi po głowie. CDP zawsze traktowało klienta lepiej niż dobrze i mało który fan gry ma im coś do zarzucenia.
Możliwe jest że wielu ludzi dojdzie do wniosku że nie warto czytać książek tego człowieka z tego powodu, tym bardziej
Powinien wygrać w przypadku, gdyby sprzedał powieść wydawcy za 35tyś, a wydawca na tej powieści zarobiłby miliony.

@wyjde_z_piwnicy: co?


@max1983: skrót myślowy mówiący, że powinien wygrać sprawę sądową w przypadku, gdyby sprzedał powieść za 35 000zł i wydawca by ją (książkę) wydał, zarobił na tym miliony, a nie w przypadku, gdy ktoś tworzy nowy utwór - grę - a twórczość Sapkowskiego jest dla niego wyłącznie tłem. Czyli rozróżnienie roszczeń w
@wyjde_z_piwnicy: No ale przecież sprzedając wiedział, że będą robić na podstawie książki gre. I zgodził się na stawkę jaką otrzymał.
Mogli na grze zrobić nawet sto miliardów i Sapkowskiemu nic do tego.
To jest tak, jakby powiedzieć, że gdyby po transkakcji CDPR nic nie zarobił, to Sapkowski powinien im zwrócić kasę xD