Wpis z mikrobloga

Niedługo będę przymierzał się do podjęcia pracy jako programista C++ (miałem wcześniej drobne staże/praktyki). Zastanawiam się nad wyborem miasta i na razie najbardziej zastanawia mnie Kraków, ale rozważam również inne (np. Warszawę). Czy ma ktoś rozeznanie na rynku pracy w Krakowie i może podesłać info jakie firmy zatrudniają tam w C++? Przeglądałem aktualne oferty, ale nie ma tego zbyt wiele i zastanawia mnie gdzie jest więcej firm zatrudniających w C++, a szczególnie takich bardziej rozpoznawalnych (w pozytywnym znaczeniu, nie "korpo-molochy") i "prestiżowych".

Uwzględniam również warunki życia, ale tu każde miasto ma swoje wady i zalety. Chciałem mieć porównanie gdzie mógłbym w przyszłości pracować i jakie będę miał opcje, bo nie bardzo uśmiecha mi się zmieniać miasta co kilka lat...


#programista15k #programowanie #cpp #cplusplus #warszawa #krakow #it #programista #pytanie #praca #pracait
  • 14
@WykopowyProgramista15m: W Krakowie opcji jest sporo, wielka trojka: motorola, nokia, Ericsson, oraz ostatnio Samsung (ale to wszystko telco oczywiście) z automotive jest Aptiv. Dostaje też sporo ofert z mniejszych firm których nazw nie pamiętam niestety, ale głównie automotiv, programy antywirusowe czy jakaś robotyka. Gdybym miał zmienić miasto to wybrałbym Gdańsk i Intela ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pdgawrosz: Dzięki, choć akurat w Wrocław raczej nie celuję.

@lesny_druh: A jakie firmy tam w C++ robią i co się robi?

@marek-125: Ciekawa oferta, choć bardzo daleko. Pytanie - czy poza Intelem jest tam coś jeszcze ciekawego z C++'a? Bo mieć do wyboru tylko jedną ciekawą firmę to trochę słaba perspektywa rozwoju (bez możliwości zmian).

@belmond324: Dzięki! Konkret odpowiedź. Intel brzmi ciekawie, jednak trochę boję się, że poza