Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jak_zapomniec: nie jako doświadczenie zawodowe tylko informacja dlaczego dwa lata w gruncie rzeczy nie pracowała. Moim zdaniem jest różnica czy kobieta siedziała dwa lata na kanapie, czy była na macierzyńskim. Szczególnie jeśli ta przerwa zawodowa jest "świeża".
  • Odpowiedz
@smilen23 może być, trochę humoru. Nikt się o to nie obrazu tym bardziej, że prawie na pewno będzie czytała kobieta. Ja bym zostawił, przynajmniej masz pewność, że Cię zapamiętają.
  • Odpowiedz
@xentropia: ale tak na serio co w tym złego? Mam firmę, miałem zespół 30 osób w korpo i bym się zastanowił ale bym nie odrzucił. Zakładasz np. opcje, że kobieta się boi, że ktoś pomyśli, że cały urlop spędziła na zakupach mając opiekunkę? Jest szansa, że jest MadkąPolką ale też jest szansa, że nie. Może nie umieć pisać CV i wrzucać ważnych rzeczy.

Pokażcie swoje CV. Widziałem ich setki, nawet zdjęcia
  • Odpowiedz
@smilen23: mama na pełny etat czytaj Sebastian się gdzieś zmył do Kuwejtu jak się dowiedział, że będzie tatusiem więc wszystkie moje niepowodzenia zawodowe będę tłumaczyła tym, że dałam się wyruchać bez gumy i wysrałam z siebie pasożyta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sefton: stwierdzenie jest wyjątkowo niefortunne po prostu. Samo urlop macierzyński brzmi dużo lepiej.

Nie twierdzę, że należy taka osobę od razu odrzucić, ale sprawdzając komuś CV bym bardzo mocno odradzała. W takim duchu był mój komentarz.
  • Odpowiedz
@xentropia: niefortunne to jest jechanie na Wykopie po wszystkich kobietach, które są matkami. Tak to tutaj wygląda.

Jej CV było patologiczne? Nie
Głupie? Nie
Dyskusyjne? Tak ze względu na jeden fragment

Znamy więcej zmiennych? Nie

Serio, chciałbym zobaczyć CV tych najbardziej krytykujących. Ale przecież nikt nie wrzuci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@smilen23: Ale co jest w tym śmiesznego przecież każdy pionek z HR jak się coś takiego nie wpisze to pyta a co pan/pani robił od tego do tego roku bo nie widzę w cv i co wtedy? Jeden jęczy że dziury w cv drugi kręci gębą że sałata zbierana w Niemczech na akord trzeci się dziwi że bezrobotny ktoś był w 2003 po szkole bo teraz tyle jest pracy od ręki.
  • Odpowiedz