Wpis z mikrobloga

@brednyk: No żeby było w miarę uczciwie to... 1/3 rachunków i remontów... a jak mama daje jeść to jeszcze z 600zł... A ich pracę w przygotowywanie mi posiłków i wcześniejsze wybudowanie domu... potraktował bym jako gratis z racji zażyłości( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli w takim przeciętnym M3/4 to jakieś 900-1000zł
@brednyk: Trudno powiedzieć, kiedy nic się nie wie o twojej sytuacji. Porozmawiaj z rodzicami na ten temat.

Moim zdaniem dokładaj się tyle, aby pokryć całe swoje utrzymanie. Czyli proporcjonalną cześć rachunków, opłat i kosztów żywności.
@brednyk: zależy jaka jest Twoja sytuacja. Liczy się to kim jesteś: wiek, zawód, pozycja społeczna, procent przegrywu życiowego, dlaczego nie możesz nie mieszkać z rodzicami itd., itp. No i zależy jacy rodzice, jakie mają wymagania wobec życia i Ciebie. Ja na Twoim miejscu wyprowadziłbym się i miałbym gwarancję, że chcieliby, żebym dokładał się mniej niż jakbym z nimi mieszkał. Tak więc, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale są jednoznaczne wyjścia, jeśli to
@brednyk: No tak 300zł minimum (woda, prąd, internet, podatek radiotelewizyjny xD, podatek od nieruchomości), nie licząc wyżywienia.

Jeśli dorosłe dziecko mieszka z rodzicami, to rodzice mają obowiązek je utrzymywać, a ono ma obowiązek łożyć w miarę możliwości na swoje utrzymanie. Nie może żądać alimentów jesli nie utrzymuje oddzielnego gospodarstwa lub utrzymuje ale jest w stanie utrzymać się samodzielnie lub jeśli nie dokłada należytych starań do pełnego usamodzielnienia się. Wykładnię pojęć możliwości
@brednyk to po równo na hate. Rachunki na 3 I jest fair play. Chyba że jest więcej placacych. Bierz pod uwagę że bez mamy nie mógł byś się sam podejrzeć a bez ojca nie był byś tym kim jesteś. Odwdzięcz się im chociaż w ten sposób. Ale to tylko moje zdanie możesz zrobić co chcesz. Pozdrawiam