Wpis z mikrobloga

halo #motomirki #motocykle #yamaha

Chcę kupić motocykl tak żeby wczesną wiosną można było uderzyć w teren. Przejrzałem większość ofert na olx/otomoto i grupach fejsbukowych i w oko rzuciło mi się to:
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-mt-07-mt07-abs-2018-z-niemiec-motoport-czestochowa-ID6Bycqm.html

Pytanie, jako że na mechanice znam się tak jak pies na fizyce kwantowej, na co zwrócić uwagę podczas oględzin? Wiem że fajnie by się było przejechać, ale no wiadomo że warunki średnie na taki test. Coś jesteście w stanie podpowiedzieć?

( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 26
  • Odpowiedz
@wojtrz: @kipowrot: @trynki96: @sierzchula: swoją drogą teren terenowi nierówny. Ja moją CBRką przez poprzedni rok bardzo często jeździłem nad jezioro mające mały las, nad rzekę (polna droga z ziemi, raz było tak masakryczne błoto, że wjechałem na czyjeś pole, bo rosła trawa i było płasko i nie było uślizgu jak na głębokim błocie), odwiedziłem też lasy, czyli leśne, ziemiste drogi więc można jeździć z zerową ilością gleb. Tylko
  • Odpowiedz
@piwomojepaliwo: ta checklista jest może fajna, ale co do kilku podpunktów miał bym pewne zastrzeżenia ;).
Wysrana panewka nie powoduje "kopcenia" na niebiesko, gdzie panewka a gdzie komora spalania...
Biały dym to równie dobrze może być...para wodna, która w motocyklach jest intensywniejszym zjawiskiem, niż w samochodach. Strasznie słabo sprecyzowany punkt.
Jeśli przy odjęciu gazu strzela, to może być równie dobrze milion innych opcji, niż nieszczelny wydech...na przykład akcesoryjny wydech ;).
Napięcie
  • Odpowiedz
@Glenroy: spoxik, nie są to usterki które dopuszczam jakkolwiek podczas zakupu sprzętu dla siebie.
Poza tym, wiadomo - wszystko ma wady. Ale lepszego kawałka papieru do sprawdzenia motocykla dotychczas nie znalazłem. Mam świadomość, że może zawierać wady.
  • Odpowiedz
@piwomojepaliwo: Mireczku, dziękuję bardzo za pomoc, sprawdziłem go, przejechałem kawałek - wszystko wygląda naprawdę spoko i ciężko było znaleźć jakąkolwiek różnicę między nim a fabrycznie nowym z salonu który sprawdzałem dzień wcześniej. W związku z tym zamówiłem skurczybyka i za tydzień będę go mieć w domku z kilkoma modami ofc. (ixil hyperflow doszedł :D) no i czekam na pogodę. Dzięki raz jeszcze i powodzonka :)
  • Odpowiedz