Wpis z mikrobloga

Jak nauczyć się języka będąc introwertykiem/nieśmiałym mając autyzm, aspergera czy fobie społeczną?

Parę lat temu wykupiłem sobie 40h kursu 1vs1 z nativami, tylko że my nie mieliśmy o czym ze sobą rozmawiać.
Po paru godzinach nauczyciele też już sobie odpuścili inne tematy, bo widzieli że ze mną nie ma sensu i praktycznie 40h rozmawialiśmy o piłce nożnej.

Jak mam przełamać barierę językową, skoro ja po polsku nie chcę i nie mam o czy mówić :)

#introwertycy #introwertyzm #asperger #autyzm #fobiaspoleczna #naukaangielskiego #naukajezykow #angielski #angielskizwykopem #jezykangielski #jezykiobce @PalNick
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@itpr: wiem co czujesz bo mam (miałem) podobnie. Musisz po prostu nauczyć się #!$%@?ć o byle czym jak ekstrawertycy ( )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arkil: nie o byle o czym tylko rozmawiać normalnie. Nie dodawaj sobie ważności tylko z tego powodu że się pocisz jak ktoś Cie spyta co u Ciebie.
@itpr: wrzucasz tematy rozmowy z musu: -jedzenie, - oprowadzanie po mieście, - wakacje, - marzenia, - rodzina, -praca, -gry komputerowe, - polityka, -historia (czy co tam przychodzi ci do głowy). Nie chodzi o to żebyś #!$%@?ł o tym co lubisz, tylko narzucił sobie rytm i schemat pracy. Ustalacie sobie temat - uczysz się przez tydzień słownictwa, zwrotów i na spotkaniu drążycie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kelemele: w którym miejscu dodałem sobie wartości? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale jak masz aż taki problem, że się pocisz, jak ktoś do Ciebie zagada, to chyba ciężkim przypadkiem jesteś
@itpr: osoby z autyzmem często przejawiają szczególną zdolność do uczenia się języka. Może kursy e-lerningowe, bez bezpośredniego kontaktu?

BTW nauczyciel powinien wiedzieć jak ciągnąć różne tematy ;) może to nie byli odpowiedni dla Ciebie nauczyciele
@itpr: to gadaj o byle czym, przecież takie rozmowy nie muszą być sensowne i prawdziwe. Wymyślaj historie, przy okazji możesz ćwiczyć wyobraźnię. Zawsze mnie śmieszyło i dziwiło jak znajomi w szkole nie umieli odpowiedzieć na pytania, np. na temat najśmieszniejszej historii w ich życiu. Przecież możesz wymyślać do woli, tego nikt nie sprawdza! Serio!
@itpr: *sic* znam to
Z mojej perspektywy, zacznij od jakiegoś medium jak wielu wyżej sugeruje.
W czasach kiedy udzielałem się w fandomie MLP,


zacząłem czytać dużo fanfików z braku dostępnych tłumaczeń na bolski... poznałem trochę słownictwa i dało to jakiś start gdzie wybiłem się z trój na piątki w gimbazie i licbazie.
Pomogło też pisanie na skype z ludźmi, którzy nie koniecznie znali język angielski jako ojczysty/natywny co też daje jakieś
@FunWorld: Dla mnie to byłoby idealne, już dawno o tym myślałem, nawet próbowałem coś robić.

Parę lat temu wyjechałem do Kanady docelowo, żeby jako wolontariusz pomagać w domu spokojnej starości (ciotka jest tam dyrektorką i miała wszystko ogarnąć) niestety sprawy wizowe wszystko zaprzepaściły.

Także, chętnie posłucham. Dawaj jak najwięcej info :)
@Karteziom: Seriale z napisami oglądam od 12 lat, od 5 już nawet bez napisów. 10 lat czytam książki tylko po angielsku, w pracy/po pracy codziennie czytam artykuły po angielsku.

Problemem jest mowa. Bo jak pisałem ja nie mam o czym mówić, nawet po polsku, więc ciężko żebym mówił po angielsku :)