Wpis z mikrobloga

Mirki, planuje poświęcić kolejne 6 miesięcy na intensywną naukę programowania (nie, nie zmieniam branży). Zastanawiam się nad PHP'em. Jak na razie pisanie w miare prostych rzeczy w nim sprawia mi chyba największą satysfakcję. Uważacie, że decydując się na poświęcenie tyle czasu na samego PHP'a nie będzie głupotą? Jeśli możecie, to podrzućcie pare ciekawych kursów, na które warto byłoby poświecić czas. Zachęcam do komentowania, hejtowania, kto co woli ( ͡° ͜ʖ ͡°) #programowanie #informatyka #php #mysql #python #cplusplus #html #java #javascript #programista15k #it #webdev
EDIT: Zaznaczam, że jestem całkowicie początkujący
  • 38
@ccontent: Dlaczego "popularne" jest uważanie PHP za gówno język bez składni (w międzyczasie kodując np. w JS)? Bo miał on początkowo służyć tylko jako templating engine później wzbogacony o obsługę formularzy i baz danych, ludzie natomiast zaczeli dodawać coraz to nowe rzeczy. Twórca nie planował stworzyć nowego języka programowania a narzędzie do ułatwienia pracy ze stronami napisanym w C.

Teoretycznie dopiero długo wyczekiwana wersja 7.0 została poprawnie zoptymalizowana. Polecam tą prezentację
Dzięki wszystkim za odpowiedzi (w sumie nie spodziewałem się tylu odpowiedzi, jak i samej dyskusji, która się nawiązała ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Ostatecznie chyba pozostane przy tym PHP'ie, ale jeszcze dla ciekawości puszczę ankiete. PHP, a może Python, którego @h1shc0d3, jak i wiele moich znajomych mi polecało?
@ccontent: ale ludzie mają Ci wybrać czego masz się uczyć? Oba języki są dobre jeśli jesteś początkującym. Spróbuj podstaw jednego, a potem łatwiej ogarniesz drugi i wybierzesz w jakim kierunku się dalej rozwijac.
@ZIRH_: Bardziej chciałem się dowiedzieć jak na ten moment wygląda sytuacja u nas w kraju jeśli chodzi o te dwa języki- zapotrzebowanie itp. Wiadomo, że ostateczna decyzja zależy tylko i wyłącznie ode mnie i od tego co bardziej mi przypadnie do 'gustu'. :)
@Fallenzgr: ? Nie rozumiem do końca, co może Cię smieszyć w tym, że kolejne 6 miesięcy mam po prostu 'wolne' i moge poświęcić więcej czasu niż zwykle na naukę? :) Chętnie posłucham co masz do powiedzenia, skoro aż tak Cię bawi chęć przyłożenia się do czegoś i wykorzystania czasu wolnego w 100% :)
@ccontent: to, że nie mówi się za zanim nie zrobi b. Mnóstwo ludzi zrobię to siamto, sramto, inni mówią że rzuca pracę i będą kodować przez rok po 12 godzin dziennie, a potem po dwóch tygodniach im mija. Jak się chce coś zrobić to się po prostu to robi a nie wymyśla plany, strategie, ogłasza każdemu.
@ccontent: Jak nie python to java. Wypowiadales sie ze cie interesuje sytuacja na rynku wiec java i/lub python ustawi cie bardzo. Tylko ze java jako 1 jezyk to odrobine trudniejsza sprawa niz python. Ogolnie polecam jeszcze skupic sie na automatyzacji testow i QA Mniej stresowe zycie( ͡° ͜ʖ ͡°)