Wpis z mikrobloga

Wrocław dla wsi Warszawa i miasta Uć


Czyli 413km w ramach corocznej wycieczki "z okazji" moich urodzin. Tym razem padło na #wroclaw.

Udało się zmobilizować trochę ludków z #krakow #warszawa #lodz więc nie było prosto zgrać nas wszystkich tak, żeby jeszcze wpasować się w pociągi powrotne, które każdy kierunek miał o innej porze. Start zaplanowany o 1 w nocy, więc wyjechałem godzinę wcześniej pokręcić się po mieście i mieć ze 20-30km nadłożone, bo trasa planowa ma tylko 350km, a toć to prawie jak 400 i szkoda byłoby to tak zostawić.

O 1:00 łapię 3 kolegów "niewykopków" i jedziemy w Dolinki Krakowskie. Tam temperatura z początkowych 4 w Krk zaczyna spadać poniżej zera. Po półtorej godziny spotykamy @Mortal84 z kolegą i z nimi kierujemy się na Pustynię Błędowską. Termometr momentami pokazuje -5 stopni i robi się umiarkowanie przyjemnie, a że czekamy na spóźnionego @bynon to zatrzymujemy się na stacji. Ci, którzy ubrali się zbyt optymistycznie upychają w buty opakowania z 7days, rękawiczki foliowe i serwerki. Druciarstwo w najlepszym wydaniu! Wszyscy poza normalnymi rękawiczkami na wierzchu mają również te foliowe ze stacji benzynowej. Polecam patent - diametralnie poprawia komfort termiczny. Tak czy inaczej i tak było cieplej niż rok wcześniej, kiedy to w nocy temperatura spadła do -7.5. Tym "śmieszniejsze" jest, że jak jechałem 3 tyg. wcześniej do Warszawy to było 10 stopni w nocy... Upalnie wręcz. Kto zrozumie pogodę?

Powoli wstaje słoneczko i niestety zamiast coraz cieplej to, wraz z pojawiającymi się mgłami, robi się coraz zimniej. Po małym offroadowym gruzowaniu dojeżdżamy do #czestochowa z planowanym postojem pod Złotymi Arkadami, czy jak kto woli McD. @bynon zaliczył snake'a więc naprawia w środku. Obsługa była tak miła, że pozwoliła nam wprowadzić rowery. Jedyny minus to chodząca w środku klima i zimno było jak cholera. Jeden kolega z Krk dojechał pociągiem, bo jeszcze forma zimowa. Pojedli, popili i można startować. Niecała godzina przerwy tam, a temperatura skoczyła o 10 stopni i już cały dzień było mega przyjemnie.

Początkowym punktem spotkania z Łodzią i Warszawą był Działoszyn, ale tam spotykamy tylko @radoslaw-szalkowski @sim_co oraz @edicsson - przerwa na stacji czekając na Warszawę. Obsługa zainteresowana co to za banda ich nawiedziła. Wyjechaliśmy do Pajęczna, gdzie spotykamy zmęczonych samotną nocną jazdą @rdza i @theDOG. Zawracamy na Działoszyn, bo tak idzie trasa i, jako że Warszawiaki nic nie jadły, pakujemy się znów na tę samą stację... Chyba obsługa myslała, że jaja sobie z nich robimy mówiąc, że jedziemy do Wrocławia, bo kręcimy się w miejscu.

Śmiejemy się, że następny postój pewnie za 20km, @radoslaw-szalkowski optuje za 25km. Mogłem się założyć, bo po 20km @bynon łapie drugiego kapcia. Chwilę później okazuje się, że "stoliczanie" wymęczeni nocką i niejedzeniem nie są w stanie trzymać tempa grupy, więc podejmujemy decyzję o podziale na dwie grupy. 6 osób, które nocują jadą osobno, a śpieszący się na pociąg osobno. Zostałem z @rdza @theDOG i @edicsson i dwoma "niewykopkami", a reszta pomknęła żwawszym tempem.

Przez Włochy docieramy w okolice Wrocławia, gdzie naprzeciw nam wyjechał @krzysiekdw, a chwilę później łapie nas @Dewastators. Przedzieramy się przez miasto, żeby dotrzeć do Pasibusa na burgerka i piwerko. Warszawiaki i ja mamy juz 400km, więc możemy sobie pozwolić na luz i piwko. Dwóch kolegów z Krk i @edicsson w towarzystwie @Dewastators mają do dokręcenia kilkanaście km. My lecimy na nocleg i tak oto skończył się długi dzień.

Jak zwykle było super, dzięki wszystkim raz jeszcze i do rychłego zobaczenia na kolejnych wyrypach. Łącznie było nas 13 osób + 2 Wrocławian, więc można to spokojnie uznać za sukces.

Strava

#metaxynarowerze #rower #100km #200km #300km #400km (nr 3)
metaxy - > Wrocław dla wsi Warszawa i miasta Uć

Czyli 413km w ramach corocznej wyc...

źródło: comment_h4GpTxU7OBYz5ylZsOh5M2s6HvpnejCY.jpg

Pobierz
  • 27
opakowania z 7days, rękawiczki foliowe i serwerki. Druciarstwo w najlepszym wydaniu! Wszyscy poza normalnymi rękawiczkami na wierzchu mają również te foliowe ze stacji benzynowej


@metaxy: niezły patent - będę miał w pamięci jako awaryjne rozwiązanie na przyszłość

Jak zwykle było super, dzięki wszystkim raz jeszcze


było super, szkoda tylko, że znowu się do Wrocławia nie udało dojechać :( Dzięki!
a ja się zastanawiałem co za pozytywne świry walą do Częstochowy o tak wczesnej porze xD


@maniek86: a gdzie nas widziałeś? Kojarzę tylko jakiegoś rowerzystę koło Jeziora Porajskiego.
samochodem jechałem do Warszawy i było to w okolicach Częstochowy ;-)


@maniek86: jeden gość nawet trąbił na nas przyjaźnie melodyjką. Ale wnioskuję, że to nie Ty, bo byś się pochwalił.
Jak odzyskam formę to będę musiał się do was wybrać z południowego krk. Niby tak blisko, a tak daleko || Gratulację!


@One_day_full: zapraszam. Byleś miał szosę, bo inaczej może być ciężko nadążyć nawet jak nie zapieprzamy. Ale na szosie dasz radę.

Nikt, dlatego chętnie przyjmę pół etatu, czy nawet cały jako główny meteorolog ;)


@sim_co: ja już jestem na stałym łączu z portalami meteo
niezły wyjazd :). Jaką średnia prędkość na plaskim trzymacie podczas tak długiej jazdy?


@pollo9: hmmm to zależy. Zależy jaka grupa, jaka pogoda, jak zmęczeni ludzie. Jak żadne z powyższych nie jest negatywne to w grupie spokojnie można mieć te 30km/h przy 100km. Zwykle z 200-300km wychodzi nam koło 27km/h.