Wpis z mikrobloga

Ok, ja rozumiem gdy ludzie mówią że nie lubią Epic Game Store bo przekupuje, bo nie ma takich możliwości jak Steam, bo kradnie dane. Ale dawanie zajebistym grom oceny 1/10, tylko dlatego że nie pojawi się ona na Steamie, jest już patologią i pokazuje to jak wielką bandą płaczących dzieci są fani Steama.

Nie wiem, może to ja jestem jakiś dziwny, ale mnie generalnie nie obchodzi to gdzie gra ostatecznie wyląduje, tylko abym mógł tą grę kupić i w nią zagrać. Ja gram dla mojej własnej przyjemności, a nie dla dystrybutora.

#bekazpodludzi #gry #pcmasterrace #steam #borderlands
G.....t - Ok, ja rozumiem gdy ludzie mówią że nie lubią Epic Game Store bo przekupuje...

źródło: comment_boTNq3sQ8cxQtUhe1CXAfQaWKE98HcVx.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
Fani platformy, która sporo lat temu (co teraz mało kto pamięta) była tak samo krytykowana co epic I stosowała podobne metody monopolowe (gry, które można odpalić tylko przez steam).


@Hawthorne: Co ty bredzisz typie xD Valve zrobiło to z orange boxem nie dlatego że wykupili prawa do half-life tylko dlatego że to ich własna gra. Nikt nie płakał że fortnite jest na epicu, a battlefieldy na originie. Nikt do teraz nie
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina Ale nie musi być żadnej rewolucji, każdy launcher to jest rak - nieważne czy ubisoft, czy EA czy Bethesda. Ludzie głównie krytykują Epica za to że ma gry na wyłączność, hmm! No niech sobie policza ile STEAM ma takich gier, hipokryzja nie ma granic. Gdyby PC gracze byli okay, to by krytykowali wszystkie launcher-only gry i platformy, a nie tylko określone - bo to przejaw prostego fanboystwa.
  • Odpowiedz
No niech sobie zalicza ile STEAM ma takich gier, hipokryzja nie ma granic.


@Hawthorne: No ile STEAM ma gier na wyłączność poza swoimi produkacjami które nawet nie wszystkie sa na wyłączność bo CS:GO czy Dota 2 w takich Chinach wyszło poza steamem.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina a co do zmiany regulaminu - zgodnie z prawem europejskim powinna być możliwość odsprzedaży raz kupionej rzeczy. Steam odbierając ci gry i nagle je wypozyczajac, odebrał ci taka możliwość. Ale skoro nie zgadzasz się z tym regulaminem - powinieneś mieć możliwość korzystania z gier na wcześniej akceptowany regulaminie. Co to ma być za faszyzm - albo akceptujesz nasz totalitaryzm albo nie grasz w ogóle? No ale wiadomo, potężnej korpo nikt nie
  • Odpowiedz
np Rust jest only steam? Ale jeżeli się mylę - to mnie popraw :p


@Hawthorne: Nawet jeśli jest nikt nie broni ich twórcom wypuszczenia go gdziekolwiek, nawet w epicu. Problem z tym chińskim gównem jest taki że właśnie oni nadają takie ograniczenia producentom firm trzecich.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina oni? Przecież wydawcy się na to zgadzają, ba, sami tego chcą, nie są do tego ''zmuszani''. Tak samo jak ci, którzy wydają only-steam. Stąd fanboye steama wykazują się super hipokryzja
  • Odpowiedz
@Hawthorne: rzucając na stół pewną kwotę pieniędzy nie masz już wyboru. Tencent to jedna z największych korporacji na świecie. Dla nich to nie problem że epic przynosił straty przez następne lata, wywalając grube miliony na podkupowaniu wydawców. Jest nie tylko nieetyczne, ale też nielegalne w cywilizowanym świecie.
  • Odpowiedz
@EiderSeek: Okazało się, że klient epic games (launcher) podbiera dane steama z komputera gracza i wysyła to do Epic-a. Np. listę kontaktów itp.


@LITWIN: Nie, okazało się, że kiedyś wykorzystywali to i mieli legacy kod w launcherze. EOT.
  • Odpowiedz
Ale dawanie zajebistym grom oceny 1/10, tylko dlatego że nie pojawi się ona na Steamie


@Grzolsat: Przecież większość ludzi grających w gry to(nie obrażając ameby) to ameby z wysokim mniemaniem o słuszności swojej racji.
Sam należę do sceptyków działań Epic Games, lecz za takie zachowanie trochę wstyd mi za pokrywanie się zainteresowań z takimi ludźmi.
  • Odpowiedz
@Hawthorne: Przecież tu chodzi o fakt wykupywania gier na wyłączność czego steam nie robi. To, że jacyś twórcy/wydawca postanowił wydać swoją grę tylko na steamie to nie jest wina steama xd
Fakt, że do tego dochodzi dlatego, że steam jest najpopularniejszy i na pewno są w tym elementy monopolistyczne, ale nie tak powinno się z tym walczyć bo to co robi epic jest anty konsumenckie. Pewnie, że oferują wydawcom olbrzymie pieniądze
  • Odpowiedz
@yeradd Co do końca - polecam kupować gry dopiero jak są na znizkach 75%. Co do mniejszych cen - Metro Exodus jest tyci tańsze na Epic, niż miało być na STEAM. Co do powodu robienia gry only 1-platforma - nie widzę różnicy, czy wydawca zdecyduje że robi to za hajs (epic) czy robi to bo platforma jest popularna (STEAM), z perspektywy gracza to nie za bardzo robi nam różnice więc nijak nie
  • Odpowiedz
Valve zrobiło to z orange boxem nie dlatego że wykupili prawa do half-life tylko dlatego że to ich własna gra. Nikt nie płakał że fortnite jest na epicu, a battlefieldy na originie.


@KochanekAdmina: Orange Box swoją drogą, ale nie pamiętasz chyba bólu dupy jaki był gdy trzeba było mieć steama by zagrać w pierwsze Black Opsy. Przypomnę że Activison wcale nie jest częścią Valve.
  • Odpowiedz
@Grzolsat:
@TroyaFlight:
To, że platforma to jest PC a nie jakieś gównosklepy. Steam toleruję tylko przez taniość na promocjach i to, że był pierwszy. Jak mam mieć 20 klientów sklepów, każdy ze swoimi usługami w tle do różnych gier, to ja dziękuję postoję.
  • Odpowiedz
@Grzolsat: najsmieszniejsze jest to, ze kazdy boldupi tylko przez to, ze epic wykupuje gry i przez to sa Epic store only. Jakos wczesniej nikt na Goga, Origina i inne twory nie #!$%@? ;d. Nikt rowniez nie bierze tego pod uwage, ze steam obecnie zalany jest taka iloscia gowna, ze ciezko znalezc cos sensownego jezeli sie tego bezposrednio nie szuka.
  • Odpowiedz
Przypomnę że Activison wcale nie jest częścią Valve.


@Donmaslanoz14: Nikt nie bronił Activision puścić grę przez inne platformy. Valve nie wykupiło sobie prawa na wyłączność. To była decyzja activision, tak samo jak dziś ich decyzją jest rozwijanie battlenetu.
  • Odpowiedz