Wpis z mikrobloga

#przegryw #ankieta #psychologia #socjologia #kiciochpyta #pytanie #tfwnogf #tfwnobf #zalesie #rozowepaski #niebieskiepaski gównotagi dla większego zasięgu, bo im więcej głosów tym ciekawszy i bardziej adekwatny wynik

Odpowiedz sobie szczerze na to pytanie przed sobą, nienawidzisz siebie?

  • Tak (jestem niebieskim) 39.9% (63)
  • Nie (jestem niebieskim) 43.7% (69)
  • Tak (jestem różowym) 7.6% (12)
  • Nie (jestem różowym) 8.9% (14)

Oddanych głosów: 158

  • 11
@Bartholomaeus: wartość socjologiczną będą miały, nie będę reprezentatywne dla polskiej społeczności. Chyba, że sprawdzana jest społeczność wykopowiczów, wtedy trzeba ustalić próbę reprezentatywną i jak zabezpieczyć się przed tymi co mają kilka kont i marzą o tym, żeby zepsuć to jakże cenne badanie.
@Nagini: Moim zdaniem to nie ma tak, że jednoznacznie tak albo że całkowicie nie . Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm… Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by
@oczka_prawe: Z drugiej strony też jakby przeprowadzić taką ankietę na żywo, to wyniki wyglądałyby zupełnie inaczej bo działoby sporo efektów psychologicznych (np. skoro znajomi odpowiedzieli nie, to ja też odpowiem nie) no i też pewnie nie każdy byłby szczery ze sobą, a anonimowość ankiet i stronki ze śmiesznymi papieżami podwyższa prawdopodobieństwo autentyczności
@Nagini: Osobiście nienawidzić mogę tylko kogoś kto mnie skrzywdził (również poprzez krzywdę na mojej rodzinie), szczególnie jeśli zrobił to umyślnie. Sam siebie nie jestem w stanie skrzywdzić, więc nie wiem skąd takie emocje względem siebie mogą u ludzi występować. ¯\_(ツ)_/¯

Sam dla siebie jestem najlepszym przyjacielem, takim jakim nie może być nikt inny.
@Nagini: Może to jakieś przekoloryzowanie własnych myśli... Albo mylne sformułowanie. Może tym osobom chodzi o to, że nienawidzą swojego położenia i sytuacji w jakiej się znaleźli. Mogą też nienawidzić części swojego ciała, które uważają za nieatrakcyjne... W sumie to dobre pytanie do psychologa.¯\_(ツ)_/¯