Wpis z mikrobloga

Dobra, teraz całkiem poważnie. Czy ktoś mi może powiedzieć czy ten wywiad z 9 czerwca 1991 r. z papieżem jest zmanipulowany? https://www.youtube.com/watch?v=3oKH38_q_Io Bo mi się wydaję, że nie. Religia to jedno i zawsze mi było nie po drodze ale ja pamiętam go jako starszego poczciwego staruszka, który na koniec nie domawiał i nawet mi go było szkoda. Oglądam teraz z perspektywy czasu tego człowieka i widzę strasznie zadufaną w sobie szarą eminencję, której nie chce się nawet wysilić, żeby odpowiedzieć coś ciekawego nawet na dziecinnym poziomie, większość odpowiedzi to zbywanie i półsłówka jakby miał do czynienia z podludźmi: "nie wiem, nie dali mi, nie pokazali, no, co mam robić, co, tak sobie, możliwe itd." Spotkanie miało być dłuższe ale w końcu powiedział dzieciakom - "dość" bo Wałęsa czeka z rządem na lotnisku na niego... Oczywiście komentarze pod filmem wyłączone. XD #bekazkatoli #wykopobrazapapieza #ateizm #religia
  • 14
@art212: Jaki znowu skrót myślowy? Ta fraza ma swoje konkretne znaczenie i użycie jej w przypadku papieża jest wręcz oksymoronem. Równie dobrze Billa Gatesa możesz nazwać człowiekiem bez grosza przy duszy, ma to tyle samo sensu.

Nie domawiał, nie z czasownikami piszemy oddzielnie

Przeczytaj uważnie jeszcze raz co napisałem, literka po literce, jeżeli opisujesz osobę niedołężna, chorowitą to nie mówisz o niej, że "nie domawia" tylko "niedomaga"
@art212 zluzuj pory ziom.. moim zdaniem papież odpowiada na poziomie dzieci ale mimo wszystko zgodnie z prawdą (np. na pytanie czy ogląda ziarno mógł powiedzieć: tak, co tydzien i dzieci byłyby zadowolone).

Swoją drogą niezłe trole z tych dzieci:
"Czy papież lubi żuć gumę turbo?"
"Czy papież lubi małe dziewczynki z warkoczykami?"

Jedyne co lekko kłuje mnie w uszy to że zamiast "prosze" mówi "co".