Wpis z mikrobloga

Fakt że Arya zabiła Nocnego Króla to był scenariusz którego chyba nikt nie brał pod uwagę a z perspektywy bitwy był bardzo logiczny. Oczywiście pomijam istnie hollywodzki styl ale patrząc na to co się działo to Arya robiła różnice, każdy gdzieś tam dogorywał, grał na zwłokę XD Jon się motał, plątał jeszcze poleciał na Nocnego Króla jak debil. Odkąd się zakochał - zupełnie inne chłopaczysko. Danka zrobiła co mogła generalnie stanęła na wysokości zadania. Została assasin Arya z podkreconymi statystykami. Do tego co ważne - fakt że porusza się absolutnie bezszelestnie był podkreślany parę razy choćby kiedy spotkała się z Jonem w Bożym Gaju podeszła bardzo blisko a on jej nie słyszał i też był śnieg. Jak się weźmie na to poprawkę plus fakt że to jest fantasy a nie dokument to już nie jest tak głupio i nielogiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) swoją drogą duecik Sansa i Tyrion też może być ciekawym połączeniem #got #graotron
  • 11
@Lezhrass: Przede wszystkim to było bardzo wygodne rozwiązanie dla scenarzystów. Bo dzięki temu nabrał sensu cały wątek przygód Aryi we wszystkich sezonach i ludzi, którzy nakierowali ją na tę ścieżkę.
Poza tym wykorzystano starcie z NK, żeby armia Danki poniosła gigantyczne straty i znów szanse przeciw Cersei się wyrównały, żeby widz się ekscytował.

Problem w tym, że to wszystko jest takie... mało satysfakcjonujące. To NK miał być głównym przeciwnikiem serialu, a
@lewoprawo: nie no oczywiście pełna zgoda też byłem zdania że głównym przeciwnikiem będzie Nocny Król przez wzgląd na budowana tajemnice tej postaci i generalnie uważałem to za wątek nadrzędny od 1 sceny 1 odcinka 1 sezonu xd a okazało się że Nocny Król miał zrobić czystke etniczna i w zasadzie tyle a też i Bran potencjał tej postaci został jak dotąd oszczany i osrany to boli najbardziej, #!$%@? w ta logikę
@Lezhrass: No właśnie, jeszcze ten Bran. Bo moim zdaniem samo istnienie Brana dyskwalifikuje cały sens typowego wątku King's Landing, jakichś spisków, przemyślanych strategii. Przecież Bran może to wszystko przejrzeć.
Bran to grubsza ryba, niż Varys i Littlefinger razem wzięci. Bran to gracz w "grę o tron", który nie może przegrać. Chyba, że z jakiegoś powodu nie będzie się chciał mieszać. Ale to też by nie miało sensu, bo już wyraźnie pokazał,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lezhrass: powiem szczerze, że naszla mnie taka rozkmina pod koniec odcinka, że NK chce przekazać swoją moc branowi, żeby ten kontynuował jego dzieło xD
Bo w sumie jaki powód miał NK żeby zabijać srokę jeśli jego umiejętności mu nie zagrażały? Moc jednego i drugiego pochodzi od dzieci lasu i można to było fajnie wykorzystać a Aria wszystko popsuła xD
@zbanowanyzapaste: też tak myślałem i od razu po seansie wróciłem do wątku Brana do pamiętnego "hold the door" i tam NK bez namysłu zniszczył trojoka wrone, czemu miałby chcieć inaczej skoro Bran był nią teraz? Zwłaszcza że serial nie szedł już w stronę Azorow Ahai itp teorii magicznych a szkoda bo Bran przebył taka drogę żeby być wszechwiedzaca ale tylko przynęta ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@aleroc: nie no zgoda ale jakiś high jump Aryi w porównaniu z tym że np przeżyli Ci co stali w pierwszej linii XD przecież Ci umarli powinni ich zdeptac tam powinno 3/4 obsady być wbite w ziemię a większość przeżyła, widać Arya ma lepszy skill niż się komukolwiek wydawało. Tak to sobie tłumacze XD