Wpis z mikrobloga

Cześć, potrzebuję kilku rad z #matematyka

1. Od zawsze miałem problemy z matematyką (z rozumieniem co mam znaleźć w zadaniu, z zależnościami i wynikaniem, z liczeniem w pamięci)
2. Muszę nauczyć się wykonywać proste zadania matematyczne (cztery działania +-x:) do testów, Witz polega na tym, że to są zadania na czas (chodzi o takie generalne korpo testy kompetencyjne - myślenie abstrakcyjne, czytanie ze zrozumieniem, matematyka)
3. Ogólnie źle się czuję z tą swoją słabością i chciałbym nad tym popracować.

Pytanie: jakie materiały, strony, programy polecacie, żeby nauczyć się np. szybko liczyć w pamięci? Gdzie mogę ćwiczyć takie proste zadania, żebym dobrze zdał ten test? Gdzie mogę uczyć się matematyki na poziomie maksymalnie liceum ze źródeł opensource? (czy mam po prostu kupić sobie podręcznik do liceum i przeżyc te ekhem piękne chwile od nowa?)

#uczsiezwykopem #rozwojosobistyznormikami #rozwojosobisty #ogar #kiciochpyta
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kamilm119: wołaj. Umiem liczyć pochodne, granice, całki (nawet podwójne mi się zdarzyło). Ale jak na koniec zadania zostawały ułamki albo zwykłe dodawanie, mnożenie i dzielenie, to zazwyczaj właśnie tam popełniałem błędy.

Matematyka z gimnazjum tragedia, ale od szkoły średniej już spoko, bo można było używać kalkulatora i bardziej liczyła się wiedza niż umiejętności z podstawówki/gimnazjum.

Taka prawda, ale mamy zaległości z podstawówki.