Wpis z mikrobloga

Gdzieś czytałem na wykopie, że do walut nietypowych (czeskie korony, chorwackie kuny, węgierskie forinty) warto sobie założyć kartę w USD, bo wtedy płacimy przewalutowanie
USD->Korona, po kursie mastercard, a nie
PLN->USD (kurs alior) -> Korona (mastercard)

Bawić w Revoluta mi się nie chce. Chłopaki na Niebezpieczniku się sprzeczali w sprawie jego bezpieczeństwa.
A konto w T-mobile uslugi bankowe i tak mam, więc miałbym wszystko w jednym miejscu.

Kwestia tylko - prawdziwe to info na temat karty USD?
Faktycznie kurs aż tak bardzo się różni?
USD samo w sobie bym kupował na Walutomacie

Czy nie kombinować i normalnie za granicą płacić kartą PLN?

#aliorbank #revolut
#tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank
  • 12
@bagi1: ale jak założysz kartę w USD w kantorze aljora to przecież tam są dobre kursy. Jak pracowałem w aljorze i czasem przeliczałem to zabawy karta EUR czy USD ewentualnie PLN były na poziomie do 10 gr na kursie
@bagi1: @basssiok: ale karta usd w kantorze aliora nie daje darmowych bankomatow tak jak w tmobile bankowe. Najlepiej miec karte usd w tmobile i wymieniac w kantorze alioru, z kantoru alioru przelew wewnetrzny do tmobile
@bagi1 Płacenie kartą PLN to słaby pomysł. Chyba że Twoja karta ma jakąś opcję wielowalutową i waluta przeliczana jest po kursie Visy/MasterCard, a nie banku.
Karta EUR/USD już lepiej.
Revolut najwygodniej i jeżeli to tylko wakacje, to z egzotycznymi walutami szedłbym w Revoluta i w kartę walutową jako rezerwa (lub odwrotnie).

Sam z Revoluta korzystam bardzo ostrożnie. Trzymam tam max 20 zł na Ubera w razie nocnej przerwy w banku xD
@rtg_: a no to chyba że tak no to spoko. Dalej zostaje kwestia przewalutowania no ale jak jest opcja karty usd w tmobile no to spoko bo przecież przelewy między tmobile a aljorem są natychmiastowe
@basssiok: dodatkowo aplikacja tmobile jest znacznie lepsza niz aplikacja kantoru alioru, z aplikacji kantoru nawet powiadomienia o transakcji nie otrzymujesz
Kwestia tylko - prawdziwe to info na temat karty USD?

Faktycznie kurs aż tak bardzo się różni?


@bagi1: Tak i tak. Wszystko znajdziesz w regulaminach. Przy czym karta USD nie nadaje się do płatności EUR i GBP, bo dla tych walut Alior ma karty i przez to są inne zasady rozliczeń. Do wszystkich innych (wspomniane CZK) jak najbardziej się nadaje, przewalutowanie będzie po kursie MasterCard bez prowizji.