Wpis z mikrobloga

Lekarz internista nie jest do niczego potrzebny w dzisiejszych czasach. Czuje się jak kompletny idiota gdy mówie pacjentowi to co on może wygooglowac w 10 sekund i wiem, że to wygooglował. Jeszcze gorzej się czuje, gdy musze mu wypisać recepte na lek, który on sam wie że musi brać bo również wyczytał to w googlu i bardzo często poprawnie wytypował dla siebie lek. Wszystko jest w internecie. Pacjenci mnie nie szanują, i słusznie. Nie przekazuje im niczego odkrywczego. Nie dowiadują się ode mnie niczego nowego, czego nie mogą sami sprawdzić na szybko w internecie. Jestem tylko jak jakiś upierdliwy urzędnik od którego trzeba wyżebrać pozwolenie na lek, bo takie mamy prawo. Źle się z tym czuje, taki bezużyteczny. Żałuje, że brakło mi zdrowia żeby pójść na zabiegówke, bo tylko oni są w stanie zaoferować pacjentom coś czego faktycznie pacjenci nie są w stanie zrobić sami. Czuje się strasznie głupio i niezręcznie wykonując ten zawód. Zmarnowałem sobie życie. Mogłem robić tyle innych rzeczy, a teraz już za późno i szkoda tych wszystkich najlepszych lat.

#medycyna #przegryw #zalesie #depresja
Lekarz_7k - Lekarz internista nie jest do niczego potrzebny w dzisiejszych czasach. C...

źródło: IMG_8777

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
  • 7
@SweetieX: no wlasnie nawet miliony nie wpadają. Rocznie około 100 tysiecy na reke. To nie są kokosy, ale tu nie chodzi o pieniądze tylko o poczucie bycia bezużytecznym
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: ciesz się, że chociaż przez te najbliższe 20 lat zanim AI nie zastąpi niezabiegowców masz prackę zapewniającą kasę i szacunek wśród sporej części społeczeństwa. No i nie wiem jaką masz specjalizację, ale zawsze możesz się przykładać do swojej pracy i czerpać satysfakcję, że faktycznie jesteś dobry, bo weźniesz pod uwagę czynniki, które inni lekarze mają w dupie a może nawet znajdziesz komuś chorobę, której nie znalazło kilku-kilkunastu poprzednich #!$%@? lekarzy,
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k To idź na SOR. Tam pomożesz, pokierujesz, ciekawe przypadki się zdarzają. Jak masz wątpliwości to konsultanci służą pomocą. . No i trochę adrenaliny żeby w tym tłumie roszczeniowców nie przeoczyć naprawdę chorego człowieka. A i piniądz dobry na niektórych.
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: Większość zawodów jest w obecnych czasach bezużyteczna, więc co się przejmujesz - zarabiasz 3x tyle co przeciętny poljak więc się ciesz.
  • Odpowiedz
@FFFFUUUU: to nie jest żaden lekarz, nie zadawaj mu takich pytan. Zwykły frustrat który robi w fabryce i czuje ze to niesprawiedliwe, że komuś płacą 200zl za 15minut "nic nie robienia" a on za taką kwotę musi przenosić worki z cementem kilka dni.

Co do pytania to bez względu na odpowiedź z powiększonym węzłem chłonnym należy iść do lekarza.
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: chcesz się poczuć użyteczniejszy to możesz mnie zdiagnozować przez wykop bo nie lubię chodzić do lekarza bo sobie przez nerwicę wmawiam, ze tylko czas zajmę i to pewnie psychosomatyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: ale wiesz, że wiedze z 100000x innych zawodów tez można wygooglować? chatgtp juz nawet pisze kod, a photoshop moze sciagnac kazdy i trzaskac grafiki.

Twoją rolą nie jest posiadanie tylko i wyłącznie posiadanie dużej wiedzy, ale co ważne nastawienie się na działanie, różnicowanie, którego google Ci nie dadzą. Jesteś trybikiem w tym świecie. Ale jeśli wrzucisz książkę do kompa "jak się prowadzi auto" nie oznacza, że komp będzie umiał prowadzić
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: Nie myśl po prostu o tym. Gdzieś tam za granicą tysiące robią za wkładkę mięsną do okopu :) Zawsze może byc gorzej. To co daje Ci przewagę to doświaczenie, na ileś tam przypadków trafi się taki, który wymaga pewnego doświadczenia.
  • Odpowiedz