Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Bo kłamią i ściemniają. Tak samo jak Ci którzy pracują zagranicą i przeliczają euro na złotówki i piszą że tyle zarabiają ale nie dopisują że zagranicą.
  • Odpowiedz
@#!$%@? na wykopie każdy to programista 15k 25k, a potem te same osoby się pytają czy warto dopłacić 50 zł do smartfona xD

Równie dobrze ja mogę przeliczyć moje zarobki na złotówki i wyszloby że programista 25k to leszcz.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: przecież tu są całe konta poświęcone pisaniu zarzutek xD był nawet jeden taki, co mówił że będzie codziennie pisał jakieś zarzutki w temacie IT, żeby #!$%@?ć wykopków. A że wykop jest tak specyficzną stroną, że mamy tu nadreprezentację ludzi technicznych/programistów, to tematy związane z IT (poza damsko-męskimi oczywiście typu woman bad itp.) są najlepsze na zarzutki, bo się najwięcej ludzi na nie łapie
  • Odpowiedz
@cutecatboy: aha czyli tacy co zarabiają 30-40k pracując np. zdalnie na kontraktach zagranicznych nie istnieją, bo średnia w sektorze technologii informatycznych to 10k? xD. Te strony często pokazują statystyki bez uwzględnienia b2b.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: ale na tym screenie 16k brutto => 19,200+ (ekwiwalent za dni wolne 10%) to masz 21120 czyli masz tego gościa na FV 21k. Czyli bliskie temu 25k.
  • Odpowiedz
@#!$%@?:
Prosta kombinacja kilku czynników.
1. Ludzie ściemniają
2. Chwalą się ludzie, którzy są w topce zarabiajacych, a reszta siedzi ciszej
3. Jak ktoś Ci poda, że zarabia 25k, to pamiętaj, że od tego może być jeszcze do oddania: vat, podatek dochodowy, ubezpieczenia, etc. Zostaje ok 15k na rękę na umowie, bez dni wolnych i chorobowych. Przelicz sobie to więc tak, jakbyś pracował ok. 30 dni więcej niż na umowie o pracę:
  • Odpowiedz