Wpis z mikrobloga

@zenon_z_chorzowa1: ja nie mówię, że się nie da. Po prostu tamten gość nie miał kompletnie nic na poparcie swoich słów xD Zawsze kiedy zaczynały pojawiać się konkretne pytania, to jakimś dziwnym trafem przestawał odpisywać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
aha czyli tacy co zarabiają 30-40k pracując np. zdalnie na kontraktach zagranicznych nie istnieją, bo średnia w sektorze technologii informatycznych to 10k?


@DarkMi: rozumiesz w ogóle jak działa średnia? xD
  • Odpowiedz
@conamirko: rozumiem, dlatego napisałem komentarz jaki napisałem. Jak poczytasz poprzedzające komentarze, które negują zarobki 30k bo średnia to 10k to może Ty też zrozumiesz co miałem na myśli.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Moim zdaniem to po prostu uwzględnia też wszelkiej maści adminów, jakichś biurowych informatyków, support itd, a tam zarabia się mniej.

Nie wiem w czym jest problem żeby zobaczyć ile zarabiają programiści. Wystarczy spojrzeć na widełki które są w ogłoszeniach, niech nawet to będzie 20% mniej, to i tak już jest niemało.

Ostatnio widziałem ofertę na juniora z widełkami 11-14k na b2b. Więc takie też się zdarzaja.

A to że na wykopie
  • Odpowiedz
dlaczego na wykopie każdy jest programista 25k na fakturze, a raport z wynagodzenia.pl pokazuje to


@#!$%@?: Bo większość tych bogaczy na wykopie to mitomani albo zarzutki.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: jak wg wykopu pracę za średnią krajową dostaje maturzysta który umie włączyć excela i przedstawić się po angielsku to co się dziwisz
  • Odpowiedz
@#!$%@?: wykop jest pełen ludzi, którzy przypisują sobie nieistniejące osiągnięcia, żeby poczuć się lepszym od innych. Oprócz programisty15k od jakiegoś czasu popularna jest też opcja "skończyłem zawodówkę, założyłem własną firmę jak miałem 18 lat i po 5 latach zarabiam już 30k, a głupi studenci jeszcze nawet nauki nie skończyli".
  • Odpowiedz
@#!$%@?: dwa powody:
1. Wykopki kłamią i większość programistów15k to uczniowie szkół podstawowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Badanie ma metodologię z dupy i nie jest w żaden sposób wiarygodne. Dlaczego są tam "technologie informatyczne" i osobno "telekomunikacja"? Telekomunikacja to też są technologie informatyczne, więc ludzie odpowiedzialni za te badania dali dupy i nie wiedzieli nawet co badają.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: ci za 9k muszą pracować na miejscu i nie mają czasu na wykop, ci za 25k pracują zdalnie i nie mają czasu na pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@open_or_die:

a potem te same osoby się pytają czy warto dopłacić 50 zł do smartfona xD


Jedno z drugim niewiele ma wspólnego. Kiedyś poznałem takiego gościa, który auta za 500k zmieniał sobie jak ja laptopa a potrafił się targować na myjni o 10 zł. Czasami bogaci ludzie przez to, że są bogaci, nie mają żadnych kompleksów i dla zabawy potrafią kłócić się o głupoty, gdzie inni będą wstydzili się zapytać o
  • Odpowiedz
A że wykop jest tak specyficzną stroną


@cutecatboy: jak dla ciebie digout to specyficzna strona to chyba nie siedziałeś na PPBIT. Nawet na 4chanie ani elektrodzie nie ma takiego szamba intelektualnego i tylu prowincjonalnych prostaków jak tam.
  • Odpowiedz
@an-drzej to ten sam typ osoby ktora wypisuje komentarze ze jak kogos nie stac na kawalerke 35m2 za milion to jest biedakiem ktory powinien mieszkac na wsi a nie w miescie, absolutnie nie zauwazajac faktu ze jak kasjerzy, fryzjerzy, kurierzy, sprzataczki, nauczyciele, pielegniarki i cala reszta ludzi poza IT wyniesie sie z miasta to zostanie na tonacej wyspie pelnej programistow niezdolnych do samodzielnej egzystancji
  • Odpowiedz