Wpis z mikrobloga

Skończyłam czytać książkę i teraz mi smutno ( ͡° ʖ̯ ͡°)

„Niewyjaśnione okoliczności” Dr Richard Shepherd

Książka światowej sławy lekarza sądowego, który w ramach swojej pracy miał styczność z wieloma katastrofami, masakrami, zamachami, morderstwami, zabójstwami, śmierciami z przyczyn naturalnych. Miał okazję pracować przy sprawie wypadku Księżnej Diany, zamachu w Londynie, katastrofie wycieczkowca na Tamizie, katastrofach kolejowych, zamachach WTC, na Bali i wielu innych.
Fascynujący kontekst medyczny opisany ze szczegółami, dzięki któremu możemy dowiedzieć się o stopniach rozkładu ciała, stężeniu pośmiertnym, metodach określania przyczyn zgonu. Dr Shepherd wyspecjalizował się w atakach z użyciem noża jako narzędzia zbrodni, co uczyniło go autorytetem w tej dziedzinie.
Nie mniej ciekawe jest w jego historii całe tło emocjonalne wpisane w ten zawód oraz jego wpływ na życie rodzinne.
Intrygujące przypadki, zagadki kryminale, błysotliwe odkrycia oparte o medyczne fakty.
Ale to nie wszystko- w książce można też prześledzić historię medycyny sądowej, prawa oraz procedur policyjnych i ich transformację na przestrzeni dziesięcioleci. Co ciekawe, na liczne zmiany, m.in. w zarządzaniu kryzysowym podczas katastrof, procedurach policyjnych dotyczących obezwładniania oraz wielu innych miały często bezpośredni wpływ właśnie pojedyncze, często głośne sprawy ze śmiercią w tle, które doprowadziły do przełomów.

Dla mnie 10/10, ale raczej nie dla wrażliwych.

#ksiazki #kryminalistyka #kryminalne #medycyna #medycynasadowa #polecam #czytajzwykopem
hellyea - Skończyłam czytać książkę i teraz mi smutno ( ͡° ʖ̯ ͡°) 

„Niewyjaśnione ok...

źródło: comment_pDv2Kd6SuaJsCCJSPwaWZXalM4ZCVBUy.jpg

Pobierz
  • 19
@hellyea: Mnie najbardziej uderzyły opisy życia w Anglia w latach70 i 80 bo wyglądało to strasznie biednie i całkowicie inaczej niż twierdzi współczesna propaganda. I sam wpis na końcu jest trochę dołujący. Ale też mi się wydaje, że to bardzo dobra pozycja.
@hellyea Ja jestem gdzieś w połowie ale niestety brak czasu przez nawał pracy daje o sobie znać :) Bardzo emocjonalna książka, która mi pomogła ogarnąć trochę moje emocje.