Wpis z mikrobloga

Ostatnio dziewczyna mojego kumpla zrobiła mu straszną aferę o to, że nie ma on studiów, ani nawet matury, podczas gdy ona kończy właśnie studia(zaoczne).

Cała afera była o to, że ona źle się z tym czuje, że ma faceta na "niższym" poziomie właśnie przez tą edukację.

A teraz krótko opiszmy jego i ją:

On:
- od małego pomagał ojcu w warsztacie samochodowym
- ukończył technikum mechaniczne bez pisania matury
- po kilku perypetiach na emigracji i w zakładach Januszy biznesu zaczął w wieku 20 lat pracować w poważanym serwisie samochodowym dosyć luksusowych marek.
- zarobki to 2.5 średniej krajowej czyli jakieś 7-8 tysięcy na rękę.
- własne mieszkanie (na kredyt) w wieku 24 lat.
- plany otworzenia własnego warsztatu

Ona:
- bez jakichś specjalnych zainteresowań w młodości wykraczających poza średnią dla wszystkich dzieci i młodzieży.
- liceum
- zaoczne studia na kierunku technicznym
- z którym wcale nie wiąże przyszłości i zdaje je dla papieru
- praca biurowa skupiająca się na wypełnianiu tabelek u Excelu
- zarobki to średnia krajowa
- mieszkanie na wynajem
- planuje dalej pracować w biurze.

No i teraz ona namawia tego mojego kumpla, żeby pisał maturę i szedł na studia, choć nawet gdyby je dobrze zdał, to i tak robiłby w tym samym zawodzie, za te same pieniądze, albo i mniejsze, bo mechanicy mają większy przerób niż mistrzowie.

Dla niej jednak to nie ma znaczenia, bo ona chce mieć faceta z wyższym wykształceniem, a nie po szkole średniej i co gorsza bez matury.

Gdy tego nie zrobi, to ona "będzie się z tym źle czuła" i "ich związek raczej tego nie przetrwa".

#rozowepaski czy to serio dla was tak istotna sprawa u faceta? Ja osobiście nie potrafię nawet sobie wyobrazić takiego podejścia do tematu u siebie.

Ten kumpel chyba naprawdę szykuje się do pisania matury, a ja go wyśmiewam od piesków bez godności, bo sam mówił, że jemu bardzo to nie pasuje, ale robi to dla niej.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #pracbaza #niebieskiepaski #kiciochpyta #edukacja
S.....i - Ostatnio dziewczyna mojego kumpla zrobiła mu straszną aferę o to, że nie ma...

źródło: comment_ISBbeorYJTRkHKSdM2bWXywpfUMFq60e.jpg

Pobierz
  • 164
  • Odpowiedz
dobra. Mam dosyć tej zarzutki więc tak: mowisz ze typ ma wyksztalcenie podstawowe.


@Snap-Dragon: ma wykształcenie średnie, bo technikum to szkoła średnia, a skończył technikum tyle że bez matury. Przecież to pisałem.

Jesli by zdal egzamin zawodowy mialby srednie ale z adnotacją ze bez matury.


Zdał zawodowe na 100%. Pisałem już wcześniej.

Nie umiesz czytać, a potem zarzucasz innym, że zarzutki piszą.
  • Odpowiedz
twoj kolega jest czlowiekiem powierzchownym, a powierzchownosc jest domeną ludzi glupich.


@giocarte: wydawanie takich osądów na podstawie jednej cechy człowieka też jest domeną ludzi głupich.
  • Odpowiedz
Ta jedna cecha jest odzwiecierdleniem jego systemu wartosci, bo wybor partnerki to jest bardzo wazna - i dlatego wielemowiąca o czlowieku decyzja.


@giocarte: skąd wiesz jaki ma on system wartości? Jest po prostu naiwny w stosunku do kobiet i tyle.

On głupoty i złych intencji u swoich partnerek nie widzi, ale je widzę bo stoję z boku. On serio myśli, że ona chce dla niego dobrze i że jak będzie miał
  • Odpowiedz
wybrał karynę bo jest ładna i żali się ze ma wymagania. Wybrał pustaka i dziwi się ze ma pustaka nie dziwie sie ze matury nie ma skoro rozumienie prostych zasad społecznych przekracza jego mozliwości intelektualne


@Snap-Dragon: jak rozumiem ty zawsze facetów dobrze wybierałaś? On nie rozumie, że ona jest karyną. Zresztą ty sama piszesz jak karyna.
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski:

skąd wiesz jaki ma on system wartości?


1. Dał sobie wmówić, że papier sprawi, że będzie bardziej zaslugiwał na to swoje karyńsko. Inteligentny człowiek rozumie, że papier to papier, a nie bonus + 100 punktow do osobowosci czy inteligencji czy inaczej rozumianej atrakcyjnosci. Ten punkt 1. swoja droga pokazuje, ze oboje sa niezbyt madrzy xD
2. typ wybiera głupie kobiety z ładną dupą. I w sumie punkt 2 tez wskazuje
  • Odpowiedz
1. Dał sobie wmówić, że papier sprawi, że będzie bardziej zaslugiwał na to swoje karyńsko. Inteligentny człowiek rozumie, że papier to papier, a nie bonus + 100 punktow do osobowosci czy inteligencji.


@giocarte: w takim razie w Polsce 90% ludzi to debile, bo też dali sobie to wmówić jeszcze parę lat temu. Nawet dziś studia są w wielu środowiskach uważane za symbol statusu.

Serio uważasz się za cudowny kwiat lotosu który
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski:
1. Połącz kropki. Dlaczego mnostwo absolwentow narzeka, ze po studiach dostaja <3 k na reke? No wlasnie dlatego. Bo wydawalo im sie, ze studia daja status zajebistosci. Common misconception, za ktora sie placi na rynku pracy. I to nie ja wskazuję tą pomyłkę i stawiam się w roli sędziego, to właśnie rynek pracy ją wskazal, wiec te kwiatki lotosu sobie daruj.
2.#antynatalizm here, wiec kulą w płot
  • Odpowiedz