Wpis z mikrobloga

  • 321
Nawet sobie nie zdajecie sprawy, jak ludzie mają niski poziom wiedzy. Pomijając fakt, że 70% ludzi w Liceum nie byłoby w stanie pokazać RPA na mapie świata.

To wiele osób z jakimi rozmawiałem nie słyszało wcześniej o Escobarze (gdyby nie serial Narcos).

Zero wiedzy na temat czarnobyla- gdyby nie serial.

Zero wiedzy na temat Queen - gdyby nie film w kinie.

Boże, dlaczego ludzie nic nie wiedzą? Co oni robią?
  • 181
  • Odpowiedz
No co osiągnął, przeżył swoje życie, znalazł się w czasach jakich znalazł i żyje. A ty? Dasz sobie palce uciąć, że za 20-30 lat IT będzie dochodowe i nic się nie wydarzy co by zburzyło porządek świata?

Pan Mieciu pamięta (moja matka również) jak w szkole za brak wiedzy można było dostać linijką po łapach, lub lejty od nauczyciela.


@A___H: Mówimy o przydatności wiedzy bezużytecznej w życiu, a Ty wyskakujesz z
  • Odpowiedz
@Soothsayer: No wiedza ogólna jest bardzo przydatna, tak samo jak fizyka, czy chemia której nieświadomie w życiu codziennym używamy. Rośnie wam społeczeństwo nieuków i debili, którzy nie rozwijają podstawowego myślenia. Będą niewiele różnili się od głupich angoli co zagłosowali za brexitem. Ćpać, ruchać, zasiłki. To, że ty jeszcze masz zdolność normalnego rozumowania, to nie znaczy że oni nabędą taką umiejętność. Owce, które będą ganiane psami. To ich czeka.
  • Odpowiedz
@krolwsi: Ja sobie #!$%@? wypraszam! To, że zapytałeś jakiegoś ciołka o akurat te rzeczy, nie znaczy to że młode pokolenie jest niedouczone i niezainteresowane życiem. ESSA
@Poldek0000: Jedyne filmy które mogę oglądać nonstop i stare polskie komedie to jedyne filmy które mogę oglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Rośnie wam społeczeństwo nieuków i debili, którzy nie rozwijają podstawowego myślenia. Będą niewiele różnili się od głupich angoli co zagłosowali za brexitem. Ćpać, ruchać, zasiłki.


@A___H: Myślisz, że dzisiejsze polskie społeczeństwo jest tak inteligentne, że nie zagłosowałoby za polexitem przy odpowiedniej propagandzie medialnej? Myślisz, że pis przegrałby wybory proponując 1000+ na każde dziecko plus dochód gwarantowany 2000 dla każdego jednocześnie optując za wyjściem polski z unii? Ja nie wiem, ale sam
  • Odpowiedz
A dlaczego mieliby nie nabyć?


@Soothsayer: Kiedyś trzeba było ruszyć głową, żeby coś zrobić. Teraz już nawet nie ludzie nie czytają instrukcji, tylko przeglądają poradniki jak ktoś to zrobił. Po co mają się czegoś uczyć, skoro wszystko znajdą w internecie.
Zabierz im internet, smartfona i będą bez ręki, choć w tym wypadku to bez mózgu.
  • Odpowiedz
Kiedyś trzeba było ruszyć głową, żeby coś zrobić. Teraz już nawet nie ludzie nie czytają instrukcji, tylko przeglądają poradniki jak ktoś to zrobił. Po co mają się czegoś uczyć, skoro wszystko znajdą w internecie.

Zabierz im internet, smartfona i będą bez ręki, choć w tym wypadku to bez mózgu.


@A___H: Umiejętność wyszukiwania informacji to klucz do sprawnego poruszania się po dzisiejszym świecie i to jest właśnie coś czego powinno się uczyć,
  • Odpowiedz
@Soothsayer: Równie dobrze możesz powiedzieć, że po co się uczyć języków skoro istnieje translator (może wkrótce powstanie taki, który będzie tłumaczył w locie). Po co logicznie myśleć, skoro już ktoś wymyślił.
Podam na koniec przykład właśnie takiego myślenia, które zobrazowałeś. W pracy polacy na lotnisku wiążą sieci (mocują ładunek), nauczono ich wiązać na 3. W przypadku niewymiarowej palety następuje error, a później BSOD i paleta jest źle związana. Nie pomyślą jak
  • Odpowiedz
@krolwsi: ludzie nie wiedzą, że płacą podatki, które płacą codziennie. O tym jak działa VAT wie pewnie mniej niż połowa, a płacą go codziennie. Oczekujesz, że będą znać połiżenie kraju, w którym nie byli i pewnie nigdy nie będą?
  • Odpowiedz
Równie dobrze możesz powiedzieć, że po co się uczyć języków skoro istnieje translator (może wkrótce powstanie taki, który będzie tłumaczył w locie)


@A___H: Można i będzie w tym prawda, przecież już teraz jesteśmy uzależnieni od prądu, technologii, motoryzacji. Po co na tym polegać, jeden wybuch na słońcu i wszystko szlag trafi. Jeżeli powstanie taki translator to nauka języków rzeczywiście może stać się zbędna dla większości osób, zamiast tego będą mieli czas
  • Odpowiedz
@CoolCake: a po co komu umieć sznurówki wiązać albo na zegarku sie znać? jakieś 'minimum programowe' bo ten świat idzie w stronę 'zdebilacenia' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Soothsayer: Co do nauki języków, to translator niczego nie załatwi. Każdy język ma inną barwę, to jest coś jak nowe ja, osobowość, która się naradza wraz z jego poznaniem i rozwija wraz z opanowaniem. Translator nie, już lepiej jak ludzie gadają w tym uniwersalnym angielskim, niż ratują się tłumaczem.

A co do rozumowania, to im mniej myślisz nad czymś tym bardziej się mózg rozleniwia. Tym mniej staje się kreatywny. To jak
  • Odpowiedz
@CoolCake: @Koloses: Bo to nie chodzi o to, że inni interesują się czymś innym, albo, że wiedza o Escobarze czy Queen jest zbędna (bo jest). Chodzi o pewien kod kulturowy, który do zrozumienia pewnych rzeczy jest potrzebny jak umiejętność składania liter i takie ogólne "gdzie Ty się uchowałeś, skoro nie znasz ... ".

Czy oglądanie Gwiezdnych Wojen jest obowiązkowe? Nie, ale odwołań do tekstu Vadera o ojcostwie jest w kulturze
  • Odpowiedz
A co do rozumowania, to im mniej myślisz nad czymś tym bardziej się mózg rozleniwia. Tym mniej staje się kreatywny. To jak sięganie po gotową rozetę. Może i zachwyci, ale to dalej ze szkicu. Są pewne umiejętności, które trzeba samemu rozwinąć, a niektóre się dziedziczy.


@A___H: A nie sądzisz, że dzisiaj ludzie muszą być bardziej kreatywni niż kiedykolwiek? Kreatywność i myślenie abstrakcyjne to jedna z tych rzeczy, których nie da się
  • Odpowiedz
@Soothsayer: No I właśnie przeczysz wszystkiemu co wcześniej napisałeś, jak można być kreatywnym szukając gotowej odpowiedzi na internecie? Jak można być obeznanym i wygadanym korzystając z usług tłumacza? Jak można myśleć logicznie, kiedy człowiek działa wbrew prawom logiki. Ogólna wiedza jest potrzebna i tyle, to jak zasób ziaren z których wybierasz te które obsadzasz i z nich wzejdą plony. A jak nie masz z czego obsadzić, to głodujesz, bo sklepu w
  • Odpowiedz