Wpis z mikrobloga

Mam 30+ lat, brak dzieci, duże dochody, do których doszedłem własną pracą. Mimo to, widzę realny wzrost cen wszystkich produktów w sklepach, wzrost usług (fryzjer, dentysta), rachunków. Nie pobieram żadnych socjali, bo one dla mnie nie istnieją. Za to jestem dymany podatkami, galopującym ZUSem (1 osobowa DG), obowiązkami, nakazami, czasem karami. Co jakiś czas ktoś z polityków straszy 30x ZUS, końcem ryczałtu, końcem liniówki, testami przedsiębiorcy. Z dnia na dzień, wyrabiam w sobie niechęć, a czasem nienawiść do rodzin wielodzietnych, które panoszą się wszędzie za moje pieniądze i impreza trwa. Czuję się ruchany na kasę ze wszystkich stron, bo państwo nie daje nic w zamian. Jednocześnie nie chcę emigrować, mam tutaj chociażby rodziców emerytów, a cała Europa to raczej ten sam podatkowy syf. Naród pasożytuje, naród żre, naród się cieszy - socjalizm rozkwita. Pewnie jest niewielu myślących jak ja i to mnie boli ;/

#ekonomia #gospodarka #polska #podatki #firma
  • 310
Z dnia na dzień, wyrabiam w sobie niechęć, a czasem nienawiść do rodzin wielodzietnych,


@prohackuser: I to jest podstawowy blad, nie tylko twoj ale i chyba calego narodu. Zamiast kierowac nienawosc do ludzi ktorzy tym steruja, ty kierujesz nienawisc do ludzi, ktorzy nie maja z tym nic wspolnego. To jest chyba spadek po kolonializmie imperium sowieckiego o 'nieomylnosci wladzy' no bo skad indziej?
@prohackuser: nawet mi mow, w polsce uprawy drogie bo goapadarka wodna jest #!$%@?, wiosna powodzie a latem juz susza... WTF? to sprowadza sie tansze ale wciaz drogie produkty pietruszka po 20zl mieta z izraela LOL.. czersnie itd fryzjer kosmetkyki ,paliwo nawet nie mowie jak masz dziecko to mleko 50 zl na co kilka dni pieluchy ubrania oplaty naprawa auta modle sie w duchu zeby dzialalo + ubezpieczenie itd przeglad, setki zloty
@prohackuser: ale masz jakiś przykład na wzrost tych cen? bo ja w tym roku byłem u fryzjera za 30 i za 70zl ;)

nie ma co się nakręcać, w skali europejskiej nasze podatki są dość niskie, wraz z wrostem dochodow nawet degresywne (szczegolnie dla 1osDG)

co do transferow socjalnych to niestety prawda, mnie boli to co moglibyśmy z tymi pieniędzmi zrobić w zamian (atom/modernizacja kazdego elementu panstwa)
@PannaStonka: nie będę miał jak w raju, bo im to zabiorą, rodzinę może kiedyś założę i pewnie będzie to 10 lat po upadku socjalu. Powiedzmy sobie szczerze, Polska nie upadnie przez jakieś 30-40 miliardów rozdawanych patusom. Chodzi o całościowy efekt, bo to są nauczyciele (też dostaną), górnicy (właśnie protestują), policjanci (przywrócony wiek emerytalny), skrócony wiek emerytalny, niepełnosprawni, emeryci (prezenty w stylu 1000zł), można wymieniać i wymieniać grupy, którym "rząd chce ulżyć",
@prohackuser: Mam 40+ lat, troje dzieci, niezłe dochody, do których doszedłem własną pracą. Mimo to, widzę realny wzrost cen wszystkich produktów w sklepach, wzrost usług (fryzjer, dentysta), rachunków. Nie dostałem od Państwa żadnych socjali, bo one dla mnie nie istniały. Za to jestem dymany podatkami oraz galopującymi kosztami utrzymania rodziny (ceny dużych mieszkań), obowiązkami, nakazami, czasem karami. Przy czym wszyscy twierdzą że lepiej wychowają moje dzieci. Ksiądz, lewacy, szkoła, telewizja, internet.
@quebec4: szczerze? Mam w dupie demografię i Twoje dzieci. Akurat na 500 plus nie zapracowałeś, dostałeś to od innych. No, chyba, że dużo zarabiasz i traktujesz to jak zwrot podatku, wtedy zwracam honor, sam wiesz lepiej jak jest.
Demografia to powtarzany od dekad mit. Polaków nie musi być 38 milionów, wystarczy 15 milionów. Niestety, tłuką do polskich łbów, że im więcej tym lepiej. Wpakowali się w błędne koło zwane systemem emerytalnym,
a dlaczego nie? Przecież to ci ludzie dali się przekupić i wybiorą ich drugi raz z rzędu, byle móc żreć ;)


@prohackuser: to jak rzad zniszczy calkowicie kraj to bedziesz winil ludzi ktorzy go wybrali a ludzi ktorzy to zrobia sa twoim zdaniem bez odpowiedzialnosci? bledna logkika