Wpis z mikrobloga

  • 79
Mirasy potrzebuje porady. Nigdy nie korzystałem z czegoś takiego więc zupełnie się nie orientuję. Braknie mi kasy do wypłaty, fura się #!$%@? i mechanik przekroczył mój budżet.

Kumpel powiedział mi o czymś takim jak "debet na koncie", jak to on mówi że często jest "pod linią". Czyli wydał więcej w danym miesiącu i na koncie miał np. -200 złotych a w następnym miesiącu mu się zerowalo.

Jak to wygląda w #millennium ? Mam 24 lata i nigdy z tego nie korzystałem więc jestem po prostu zielony. A teraz sytuacja mnie do tego zmusza. Wszystko drożeje i #!$%@? nie będę miał za co jeść przez dwa i pół tygodnia więc potrzebuje chociaż dwie stówki wziąć "pod linię".

#banki #bankowosc #finanse #zyciewpolsce #zalesie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 251
  • Odpowiedz
to co, mam żyć w przytułku dla bezdomnych ? Samochód to absolutna podstawa w tych czasach. Niektórzy mają po kilka wozów.


@LZBNZ:
Tak, od razu przytułek XD
Można wynajmować pokój
Jeżeli mają po kilka samochodów to raczej nie zarabiają 2,5k xD
Przecież sam widzisz że niech tylko coś się posypie to jesteś w dupie. A jak zepsuje ci się ząb i będziesz musiał wydać kilkaset zł to co? Wyrwiesz go czy
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Koleżance pewnie chodziło o to, ze bezsensem wynajmować w pojedynkę całe mieszkanie, tym bardziej skoro średnio Ci to kasowo się spina. Wystarczyłby Ci pokój za połowę tej kwoty. Niektórzy maja po kilka aut, ale ich na to stać - jeśli masz dobry dojazd do pracy komunikacją miejską zastanów się dobrze czy nie lepiej auto zlikwidować.
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Idź do oddziału banku i od ręki dadzą Ci debet na konto, nawet te 500 zł. Jest to bezpłatne, ALE jest szansa, że raz do roku pobiorą Ci prowizję za częste schodzenie po kreskę (min. 69 zł).
  • Odpowiedz
@LZBNZ: nie masz możliwości wyjechac xD? Nie chcesz wyjechać, i tyle. Jakbym miał to wyboru zarabiac 2,5k u siebie a 8 gdzie indziej w Polsce, to adios!
  • Odpowiedz
Gdybym wyjechał do Gdańska/Gdyni to zarabiał bym 8k na takim stanowisku, ale obecnie nie mam takiej możliwości ..


@LZBNZ: Aha, piszesz że nie masz rodziny ale z drugiej strony nie masz możliwości wyjechać xD? Po prostu nie chce ci się ruszyć dupy i poprawić swojego stanu, lepiej #!$%@?ć jak robak za 2,5k, a z drugiej strony wynajmować całe mieszkanie i wozić się samochodem, bo jestem kuhwa kimś xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 297
@tangerine_ miasteczko 18 tys mieszkańców, komunikacja miejska tutaj praktycznie nie istnieje XD

dobra ludzie, już wiem że błędem było prosic was o pomoc. Miliony pytań jak na przesłuchaniu i durnych teorii. Nie znacie sytuacji i nie chcecie pomóc to nie dobijajcie człowieka w niedoli. Bo serio myślałem że ktoś mi tu opowie jak wygląda sprawa z debetem, a jedyne co to wylało się na mnie wiadro pomyj. Zastanówcie się internetowe trolle
  • Odpowiedz
@LZBNZ: popieram @tangerine_
Znajdz cos za 800-900 zl, kawalerka
Samochod zamien na gazika jakiegos
Masz pare stowek na plus
Pozegnaj sie z pieskiem, omow z lekarzem kwestie uspienia ze wzgledu na starość i choroby
Kolejne 400 do przodu

Zrob cos zamiast plakac, ze Ci zle i biedny jesteś. I nie wkrecaj sie w debety bo nie masz takiego zaplecza finansowego
  • Odpowiedz
@LZBNZ Mozesz dalej lamentowac i ledwo wiazac koniec z koncem albo skorzystac z powyzszych porad dzieki ktorym wyjdziesz z tej pętli niekonczacego się marazmu.
Nie widzę tu żadnego trollowania.
No jesli te 300zl na psa nie robi Ci roznicy to chyba nie jest tak najgorzej...
Jesli samochod nie jest Ci potrzebny do pracy lub nie wyjezdzasz czesto to te kilka km dziennie mozesz robic na pieszo czy roberem. Albo zamien go na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LZBNZ: debet w millenium to jest "limit na koncie". Nie wiem jak go ustawić itd. Ale pamiętam że w ciagu miesiąca masz 7 dni bezodsetkowych. Czyli możesz być pod kreską przez 7 dni w miesiącu i nie ma żadnych odsetek. Jeżeli przekroczysz 7 dni to odsetki są ponad 10% w skali rocznej.
  • Odpowiedz