Wpis z mikrobloga

  • 79
Mirasy potrzebuje porady. Nigdy nie korzystałem z czegoś takiego więc zupełnie się nie orientuję. Braknie mi kasy do wypłaty, fura się #!$%@? i mechanik przekroczył mój budżet.

Kumpel powiedział mi o czymś takim jak "debet na koncie", jak to on mówi że często jest "pod linią". Czyli wydał więcej w danym miesiącu i na koncie miał np. -200 złotych a w następnym miesiącu mu się zerowalo.

Jak to wygląda w #millennium ? Mam 24 lata i nigdy z tego nie korzystałem więc jestem po prostu zielony. A teraz sytuacja mnie do tego zmusza. Wszystko drożeje i #!$%@? nie będę miał za co jeść przez dwa i pół tygodnia więc potrzebuje chociaż dwie stówki wziąć "pod linię".

#banki #bankowosc #finanse #zyciewpolsce #zalesie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 251
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Zmień mieszkanie na mniejsze.
Sorry OPie ale z takimi zarobkami mieszkanie samemu w 50m^2 to fanaberia - tak jak mówią.
Pies fakt, wydatek który odziedziczyłeś w zasadzie. Nie myślałeś aby go uspać bądź oddać?

Zarabiam trochę więcej od Ciebie ale jeżeli byłbym w takiej sytuacji to jak najszybciej chciałbym z niej wyjść, a nie tkwić.

Ludzie Ci dobrze doradzają a Ty ich odpychasz. Pchanie się w jakieś chwilówki, debety i
  • Odpowiedz
@LZBNZ: polecam. Mam aktualnie limit na koncie 2300 w millennium właśnie. Zrobiłam to w aplikacji, bez wysyłania żadnych skanów dokumentów, pitow, umów itd.
Jak kończy mi się kasa, zabiera mi po prostu z tego limitu. Jak spłacę ją do 7 dni - nie ma żadnych odsetek. Jeśli przekroczę (przy dajmy na to 1k limitu na dodatkowy tydzień), odsetki to były jakieś 1,48 zł.
Jedyna wadą jest to, ze jak wchodzę do
  • Odpowiedz
@LZBNZ: no #!$%@? faktycznie, z psem trudno się wyprowadzić xD a skoro miasteczko 18k osób to rowerem byś pewnie z 2h dojeżdżał xD faktycznie, jesteś w sytuacji absolutnie bez wyjścia, bo nawet dorobić w weekendy nie możesz bo pewnie też być znalazł jakaś #!$%@?ą wymówkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@LZBNZ a jak się zalogujesz na konto przez internet, to nie masz tam podane ile masz na koncie i ile masz dostępne?
Bo różnica to właśnie limit debetowy. Przynajmniej ja tak mam w PKO. Na stronie powinieneś też znaleźć jakieś info na ten temat, ewentualnie infolinia banku.
Trzymaj się miras :)
  • Odpowiedz
@LZBNZ: 50 m? Xd serio żyjesz z miesiąca na miesiąc bo mieszkasz w 50 m sam? Facet weź szukaj kawalerki w zamian jak tak bardzo nie chcesz pokoju z kimś. Serio w swojej sytuacji upierasz się by siedzieć na 50 m? Przecież to swobodne mieszkanie 2-pokojowe....
  • Odpowiedz
musisz o poprawieniu sytuacji?


@pedros92: Jeżeli zmieni pracę na lepiej płatną to jego sytuacja życiowa się poprawi, ale do tego czasu niech obniży poziom życia (np. wynajem kawalerki/pokoju zamiast całego mieszkania). Widzisz jakieś lepsze rozwiązanie? Jeżeli gość zarabia 2,5k a po opłatach zostaje mu 500 zł na miesiąc?
  • Odpowiedz
@Corkamalarza: Nie rozumiem takich ludzi, tylko trochę mi ich szkoda, bo robiąc kilka prostych ruchów/kroków można nieźle zaprocentować po czasie.
Ale cóż - jeżeli ktoś chce tak żyć to śmiało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Ziomek, 2.5k zarabiasz i 1.2k na mieszkanie wydajesz? przemyśl sprawę naprawdę, ja również mieszkam sam, wydaje na mieszkanie tyle samo co Ty, z tą różnicą, ze zarabiam jakieś 11k netto, nie wyobrazam sobie na mieszkanie wydawac polowe pensji xD.
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Debet który zrobisz musisz spłacić w ciągu bodajże 2 tygodni. Utworzenie debetu w millennium jest dodatkowo płatne, chyba że masz sporo obroty na koncie to mogą Ci włączyć np. Na pól roku na próbę za darmo. Zadzwoń na infolinie, debet zakładać można po rozmowie telefonicznej. Tylko nie mów do jakich celów potrzebujesz debetu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@bedist: kazdy znawca - hurr wyprowadź się, ja #!$%@?. Nie każdy może nagle wszystko rzucić i zmienić miasto, tak naprawdę to nic nie wiemy o OPie, ale już wszyscy doradzają. Gardzę takimi ludźmi
  • Odpowiedz
@LZBNZ: niestety mikro to juz powoli poziomem komenarzy zacząco nie odbiega od komentarzy na kundelku, niestety. Na twoim miejscu, udał bym sie do banku i spytał czy możesz zrobić debet na koncie i ile to bedzie kosztowało. w moim banku to naprawde niewielkie koszta. Jak pracujesz 8h/5 dni w tyg. to zastanowiłbym sie nad podjeciem jakiej dodatkowej pracy np. na weekendy, jesli masz taką możliwość. Bo jak 200zł to dla Ciebie
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Jak jesteś sam to nie masz możliwości jebnac januszeksu i pojechać do Gdańska? Psa jak choruje to nie ma co męczyć tylko do weta i morbital. Jak jesteś normalny to mogę pomyśleć żeby ci pożyczyć kase - normalnie na papier, bez odsetek. Znajdź robote w Gdańsku czy tam inna i pogadamy.
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Sprawdź dokładnie w umowie albo zadzwoń na infolinię, przejdź się do oddziału. Nie bierz tylko żadnych chwilówek, bo psujące się auto i chory pies będą jednymi z przyjemniejszych problemów.
  • Odpowiedz