Wpis z mikrobloga

Mirasy potrzebuje porady. Nigdy nie korzystałem z czegoś takiego więc zupełnie się nie orientuję. Braknie mi kasy do wypłaty, fura się #!$%@? i mechanik przekroczył mój budżet.

Kumpel powiedział mi o czymś takim jak "debet na koncie", jak to on mówi że często jest "pod linią". Czyli wydał więcej w danym miesiącu i na koncie miał np. -200 złotych a w następnym miesiącu mu się zerowalo.

Jak to wygląda w #millennium ? Mam 24 lata i nigdy z tego nie korzystałem więc jestem po prostu zielony. A teraz sytuacja mnie do tego zmusza. Wszystko drożeje i #!$%@? nie będę miał za co jeść przez dwa i pół tygodnia więc potrzebuje chociaż dwie stówki wziąć "pod linię".

#banki #bankowosc #finanse #zyciewpolsce #zalesie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 251
@LZBNZ przejdź się do szefa i poproś o szybsza wypłatę. Albo chociaż część. Jest już 21 także jakąś połowę może Ci wypłacić. Wytłumacz że jest taka i taka sytuacja i może się uda.
Mam konto w millenium i dzwonili do mnie o włączenie limitu na koncie kilka razy także ty też powinieneś to mieć. Generalnie z tego co się orientuję to działa to tak że jeżeli uregulujeez debet do jakiejś tam daty
Kisnę. Polak robak może nie mieć na jedzenie a samochód musi być xD


@Nemeczekes: no dokładnie ¯\_(ツ)_/¯ a co gdyby OP nagle zachorował? Już nie mam na myśli raka, ale niech mu się coś podzieje z nie wiem, zębem. Albo jakiś ortopedyczny problem (typu zepsute kolano).

@dudi_: > Daleko masz do tej pracy? O jakim mieście mówimy?
Pisał że 18k mieszkańców.

ludzie op pewnie liczył że ktoś po przeczytaniu tego
@LZBNZ: Krótki poradnik co robić, podzielony na dwie części:

Etap krótkofalowy:
- idź do banku, dowiedz się jak to jest u nich z debetem i pożyczką
- lub pożycz od rodziny/znajomych
- nie słuchaj się większości wykopków, bo oni wciąż z piwnicy starych nie wyszli i dla nich zarabianie 1800 do łapy to wystarczająco dużo na ich potrzeby

Etap długofalowy:
- wymień mieszkanie na mniejsze, chyba 2 pokoje ci starczą?
-
Op sobie względnie radzi, brakło mu raz kiedyś 200 zł, a tu od razu takie rady. Albo te z komunikacją miejską, jakby bilety były za darmo


@nieskonczonosc: Po opłaceniu rachunków zostaje mu 500 zł na życie na cały miesiąc. Więc 200 zł to kwota za którą musi przeżyć ~2 tygodnie, Gość nie ma żadnych oszczędności, jeżeli pożyczy w tym miesiącu 200 zł to w następnym musi je spłacić aby uniknąć odsetek,
@LZBNZ: jeżeli masz stałe wpływy na konto to weź sobie kredyt odnawialny, bank przeleje Ci pewną kwotę, z której możesz korzystać i która będzie zabezpieczeniem na takie sytuacje, a odsetki i prowizje płacisz tylko od wykorzystanej kwoty, wyjdzie Cię to parę złotych miesięcznie jeżeli będziesz korzystał. Druga opcja to poszukaj firmy, która udziela chwilówek na okres 30 dni bez opłat - np. lendon jeżeli wiesz, że będziesz miał z czego oddać
@tangerine_: Otóż to, miesięczny też kosztuje, jak OPowi braknie znowu kiedyś to powiedzą, że miesięczny to fanaberia i żeby na rowerze albo na nogach zapierniczał. ;) Op zapytał o warunki przyznania linii kredytowej, a odpowiedziała w temacie może jedna osoba...

O, komunikacja miejska u OPa nie istnieje, już mu każą na nogach łazić, a buty rosną na drzewach. :)

Życie nie jest czarno-białe. Rozumiem, że wypadałoby zacisnąć pasa, ale może OP
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LZBNZ: pożycz od znajomych. Od tego są przyjaciele, by pomóc w potrzebie. Czasem lepiej schować dumę w kieszeń, ale jakbyś miał #!$%@? sie w kredyty czy chwilówki, to już lepiej ta pierwsza opcja