Wpis z mikrobloga

Mirasy potrzebuje porady. Nigdy nie korzystałem z czegoś takiego więc zupełnie się nie orientuję. Braknie mi kasy do wypłaty, fura się #!$%@? i mechanik przekroczył mój budżet.

Kumpel powiedział mi o czymś takim jak "debet na koncie", jak to on mówi że często jest "pod linią". Czyli wydał więcej w danym miesiącu i na koncie miał np. -200 złotych a w następnym miesiącu mu się zerowalo.

Jak to wygląda w #millennium ? Mam 24 lata i nigdy z tego nie korzystałem więc jestem po prostu zielony. A teraz sytuacja mnie do tego zmusza. Wszystko drożeje i #!$%@? nie będę miał za co jeść przez dwa i pół tygodnia więc potrzebuje chociaż dwie stówki wziąć "pod linię".

#banki #bankowosc #finanse #zyciewpolsce #zalesie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 251
@LZBNZ: musisz sprawdzić w banku, tylko popytaj, bo możliwość robienia debetu może być traktowana jako kredyt odnawialny z wpisaniem do BIKu i możesz się zdziwić, jak gdzie indziej nie dadzą Ci rat czy kredytu, bo powiedzą, że już jeden splacasz...
@LZBNZ: weź kartę kredytową, jest lepsza od limitu - najczęściej za limit jest prowizja w zależności od kwoty, za wydanie karty nie. Na karcie okres bezodsetkowy i niższe oprocentowanie, 2-3 pp w skali roku, ale zawsze kilka zł w kieszeni.
Istnieją tzw szybkie przelewy z karty, żebyś nie musiał czekać na dotarcie i aktywację plastiku.
Najlepiej zadzwoń do swojego banku i dopytaj, bo wiadomo co bank to inne prowizje, inne zasady
@LZBNZ: czemu po prostu nie wyjedziesz do tego gdańska jak tam kasa ponad 3x lepsza? psa uśpij u weta, nie wiem jak bardzo do niego jesteś przywiązany, ale jak to staruszek i choruje to może lepiej dla niego i dla ciebie, nie masz rodziny ani niczego co cie trzyma w obecnym mieście, więc jaki problem z przeprowadzką?
@LZBNZ: w Millennium masz pierwszy rok za darmo. później to kosztuje 50zl/rok za debet w wysokości 1000 zł. Odsetki są naliczane po 7 dniach od wypłaty środków. Niestety nie powiem Ci ile naliczają bo mi się to nie zdarzyło i nie pamiętam regulaminu.
Ja takie coś kiedyś wziąłem i nieraz się przydało. Korzystam coraz rzadziej ale przynajmniej "w razie W" mam dodatkowy tysiaczek ;)
@LZBNZ tylko bez sprawdzania w banku/umowy nie wchodź na debet, ponieważ jeśli nie masz w umowie nieoprocentowanego debetu to bank policzy duże odsetki.