Wpis z mikrobloga

Mirki mam rozkmine od jakiegoś czasu. Jeżdżę ciężarówka, dokładniej to woze gaz w Niemczech. Praca wygląda tak, że o 6 biorę ciężarówkę 12 tonowa i rozwoze butle przez jakieś 7h,czasem mniej, czasem więcej. Ale czas pracy jest naprawdę mega. No ogólnie lubię te prace. I tu pojawia się problem.

Mianowicie jakieś 85% ciężarówki zostaje rozładowane przez wózek widłowy, więc do niczego się nie dotykam. Ale są też rozładunki gdzie muszę butle sam zdjąć (około wysokość mojego brzucha) i zazwyczaj jedynie je postawić na miejscu, ewentualnie przenieśc kawałek. Jedna butla, pełna, waży 25kg, no i od jakiegoś czasu mimo wieku 24 lat mam bóle w odcinku ledzwiowym. Spowodowane zapewne pracą. I tu zastanawiam się, czy ta praca jest poprostu za ciężka i lepiej to zostawić czy lepiej to jakoś leczyć, bo trochę wysiłku fizycznego ma się w każdej pracy, a ja nie noszę ich 8h dziennie, tylko łącznie może z 30 minut... Gdzie z reguły to jest poprostu zdjęcie z ciężarówki.

Więc uważacie, że ta praca jest ciężka? Czy to dość akceptowalna ilość pracy fizycznej? Nie wiem co zrobić, bo z reguły nie pracuje nawet 8h a zarabiam tyle co kierowcy na trasach, więc żyje mi sie dobrze. Co byście poradzili?

#pytanie #emigracja #pracbaza #kiciochpyta #bekaztransa #zdrowie #zalesie #fizjoterapia
  • 18
@erni13:
sam bol masz zapewne od długiego siedzenia w #!$%@? fotelu i #!$%@? pozycji
to sa pierwsze objawy zuzycia w tym miejscu
pilnie musisz zaczac to leczyc(głownie specjalnie ciwczenia)
czyli przedewszytskim pojsc na rezonans by dokładnie ocenic stan odcinka ledzwiowego
dowiesz sie czy mozesz dalej dzwigac i wystarczy wzmocnienie czy musisz dac sobie spokoj

jak to olejesz to czeka cie operacja za pare lat i w zasadzie kalectwo do konca zycia
@alahakbar: Póki co ani razu nie miałem tak, że nie mogłem z łóżka wstać czy coś. Takie pobolewanie bardziej, ćwiczenia zazwyczaj ten ból uspokaja. Tylko nie wiem czym bym się miał zajmować jakby się okazało że nie mogę pracować za kółkiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@erni13: jak bedziesz na etapie ze z łozka nie wstaniesz to juz bedzie troche za pozno
na terapie cwiczeniami

z pracy kierowcy cie to nie wyeliminuje ale nie koniecznie bedziesz chciał dziwigac butle przez 7 godzin

nie ma co gdybac idz do niemca po skierowanie albo prywatnie w polsce i sie dowiesz jak to wyglada
@erni13 jak wyżej pisali, ból z powodu siedzącego trybu życia. Ja po roku zapuszczania się za kierownicą miałem ból pleców codziennie, później zmiana pracy, bieganie+ ćwiczenia i zapomnialem o dolegliwościach. Ruszaj się póki nie jest za późno