Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Td;dr Czy zabranie laptopa z kontenera na elektrosmieci to kradzież?

Pracuje w dużej #korpo i mamy parę kontenerów na elektrosmieci gdzie trafiają sprzęty które są za stare, naprawa jest nieopłacalna lub są bardzo zniszczone. Czasami firma wyrzuca laptopy w różnym stanie ale każdy uszkodzony, bez dysku i ramu. Raz zabrałem stamtąd laptopa i go sobie naprawiłem wydałem ok 1500zl a laptop kosztuje ok 3500zl. Dowiedział się o tym kolega z pracy i grozi mi że mnie podkabluje że kradnę.
Dowiedziałem się od IT że mają listę z laptopami które oni wyrzucili.
Czy mogę mieć problemy ze zabrałem tego laptopa? Czy to kradzież?
#korposwiat #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli sprzęt został wyrzucony i skreślony z ewidencji. To wątpię, żeby był z tego jakiś problem. Chyba, że firma ma podpisaną umowę na utylizację tego i sobie nie życzą takich akcji - np. z powodu danych które mogą znajdować się w sprzęcie.

Imho lepiej dogadać się i odkupić sprzęt za określony procent wartości, niż mieć nieprzyjemności przez coś takiego.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli sprzęt czeka na utylizację i będzie skreślony z listy jak przyjedzie chłop odebrać sprzęt do utylizacji to masz problem. Jeśli leżą i czekają jak zwykłe śmieci i nie ma go na liście to luz.

@Matemit: szkoda że nie wszystkie firmy mają politykę odsprzedaży sprzętu :(