Wpis z mikrobloga

#volvo #motoryzacja #pytanie #kiciochpyta #pozar

Regenerowałem u "fachowców" wtryski. Pojeździłem chwilę ale śmierdziało ropą. Wokół wtrysków mokro. Podjechałem na reklamację. "Paaanie, to przelewy, pierdoła." Wymienili przelewy, podobno dokręcili jeden wtrysk.

To było w czwartek. W piątek na autostradzie zapalił mi się silnik. Ropa poleciała na rozgrzany kolektor. Na szczęście zatrzymałem się na parkingu obok stacji więc dobrzy ludzi pomogli ugasić. Strach myśleć co by było jakbym zatrzymał się na poboczu. Nie miałbym dziś auta.

Jadę dziś do tych partaczy. Jak to rozegrać?
s.....o - #volvo #motoryzacja #pytanie #kiciochpyta #pozar 

Regenerowałem u "facho...

źródło: comment_AE0q037vL3O1DQIKKGzDVqWwlqR6Cn1Q.jpg

Pobierz
  • 74
Wycenić straty i zapytać jak to widzą. Jak nie to sprawa do sądu


@w3n5zu: Właśnie problem jest z tą wyceną. Najpewniej wszystko wyjdzie podczas już samej naprawy. Mój mechanik (mam na myśli zaufanego, solidnego) twierdzi, że najpewniej popaliły się wiązki elektryczne, więc to będzie konkretna przeprawa.
@Janko29: Jak będzie chciał robić to polubownie, to nikt samochodu nie sprawdzi wystarczająco dobrze i i tak zostaną uszkodzenia, przez co samochód będzie się pieprzył bez przerwy
@JuneJohn: no to niezła klucha jesteś jak raz było zrobione było źle, poprawiali i wciąż było na tyle źle, że doszło do pożaru, a ty jeszcze chcesz się z nimi głaskać
@Janko29: OP w taki sposób i tak skończy z gratem z grzebaną elektryką, która będzie się pierdzielić co chwilę, bo tak bywa jak całe wiązki są naprawiane przez januszy, a niczego lepszego po takim warsztacie nie ma się co spodziewać. Auto i tak by musiało być naprawiane w czymś o mniej dyskusyjnej jakości
no to niezła klucha jesteś jak raz było zrobione było źle, poprawiali i wciąż było na tyle źle, że doszło do pożaru, a ty jeszcze chcesz się z nimi głaskać


@Norskee: Ale chłopie ogarnij - może da się z nimi załatwić sprawę polubownie- to nie znaczy, że JA mam iść na jakiekolwiek ustępstwa, ale zamiast sądzić się 3 lata, może da się to załatwić w tydzień.

Oczywiście naprawiać będę gdzie indziej.
@Norskee: nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Próbujesz wywlec sprawę do sądu, gdzie warsztat nawet nie wie, że pożar miał miejsce. Po zmianie z 2016 roku Twoja rada może skończyć się dodatkowymi kosztami dla OPa

A żeby było ciekawiej, po zmianie z 2016 roku jeszcze OP może zostać obciążony kosztami.

Kolejną, istotną z punktu widzenia strony zmianą w mediacji jest możliwość obciążenia strony kosztami sądowymi w przypadku nieuzasadnionej odmowy poddania się
bo tak bywa jak całe wiązki są naprawiane przez januszy, a niczego lepszego po takim warsztacie nie ma się co spodziewać.


@Norskee: Oczywiste, że naprawiać będę gdzie indziej. Ja chcę aby oni pokryli koszt doprowadzenia auta do stanu pierwotnego.