Wpis z mikrobloga

Słupki zostały ustawione po to by rowerzyści byli bezpieczniejsi - informuje Marek Łucyk. - Niestety z przeznaczonej właśnie dla nich drogi korzystali kierowcy, którzy bezprawnie wjeżdżali na nią samochodami. Słupki są dobrze widoczne, zarówno w dzień i w nocy. Droga jest oświetlona. Jednak jadąc na rowerze, czy nawet idąc chodnikiem, musimy obserwować drogę przed sobą, a im większa prędkość poruszania, tym bardziej trzeba się skupić na tym co przed nami. Wydaje mi
  • Odpowiedz
@Line-Storm: @R187: @Polinik: Są oficjalne "przepisy" z ministerstwa jak powinna wyglądać DDR i jak ma wyglądać taki słupek w środku. Ale te "przepisy" to tylko zalecenia, czyli można olać i robić nieużyteczne lub niebezpieczne gówno. Bo taniej.
  • Odpowiedz
@abraca:
Pisałem gdziekolwiek, że nie?
Chcesz powiedzieć, że argumentacja "ta DDR nie spełnia wytycznych ministerstwa, jest niebezpieczna, dlatego mogę złamać przepisy i wjechać z za młodym dzieckiem na tą niebezpieczną DDR"?
Czy jak?
  • Odpowiedz
Są oficjalne "przepisy" z ministerstwa jak powinna wyglądać DDR i jak ma wyglądać taki słupek w środku. Ale te "przepisy" to tylko zalecenia, czyli można olać i robić nieużyteczne lub niebezpieczne gówno. Bo taniej.


@abraca: Obawiam się, że ten słupek jest zgodny z tymi przepisami. Przepisy wymagają jedynie, by miał 10 centymetrowy pasek odblaskowy na sobie i tyle (na podstawie komentarzy @Line-Storm z jego poprzedniego wpisu - #1 i #2):
R187 - > Są oficjalne "przepisy" z ministerstwa jak powinna wyglądać DDR i jak ma wyg...

źródło: comment_76hFwe06aT5bVoPy3OV6J20lw9hv2UMf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@majkkali: jest #!$%@? - postaw taki na środku zwykłej jezdni i będziesz musiał codziennie nowy wstawiać.
@Polinik: odniosłem się tylko do pierwszego zdania. Zarządca powinien beknąć, bo niezgodnie z zaleceniami zrobił, ale nie beknie bo to tylko zalecenia.
  • Odpowiedz
@R187: Ja tam nie widzę żadnych rombów o długości 100cm i szerokości 50cm, tylko widzę linię ciągłą na co najmniej 5 metrów wcześniej. Ja tam nie widzę żadnych pasów po 60cm, tylko pełnoprawne jednokierunkowe minimalne po 150cm. To są dwa krytyczne elementy bezpieczeństwa takiego "słupka", bo widać 1-2 sekundy wcześniej że coś się dzieje a nie 0.2 sekundy i jest miejsce na bezpieczne przejechanie wózkiem.
  • Odpowiedz