Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kończąc szkołę średnia zazdrościłem koledzę który wówczas zarabiał 3500zł na rekę xD

Teraz sam jako 24 latek zarabiam 4100-4500 w zależności od godzin, ale 168-190h/msc to max

I przez to stałem się jakimś zlęknionym sknerą, a z drugiej strony roszczeniowcem, że powinienem zarabiać więcej, a jeszcze 3 lata temu było 2100-2200 w jakimś magazynie śmiesznym.

O co mi chodzi?

Oszczędzam na wszystkim co mam, wynajmuje pokój z PRLu za niecałe 400zł (niezłe szczęście jak na miasto 250k ludzi), jem za 200-300zł msc, w zasadzie to samo żeby było taniej, nie chodzę do kina, zamówie cos raz na tydzień (pyszne.pl), kupuje ciuchy raz na kwartał, bo stare jeszcze są dobre xD Idąc do sklepu patrze na słodycze i mówię sobie

szkoda kasy na to, nie kupię tego!

I tak ze wszystkim

I z drugiej strony szukam innej pracy żeby zarabiać jeszcze więcej, ale boje się zmienić obecnej sytuacji, bo się nie narobię, a to 4k wleci.

Generalnie jestem zadbany, ale nie wiem jak się ogarnąć, bo zauważyłem, że to wymyka mi się spod kontroli oszczędzam na czym się tylko da i sprawdzam co chwile stan konta czy kasa sie zgadza - mam zaoszczędzone jak dotychczas 30k, i cieszy mnie z każdą wypłatą fakt, że ta kwota będzie wzrastać xD

Nie wiem czy #przegryw czy #wygryw ale co mi jest i jak to ogarnąć?

#zarobki #pracbaza #psycholog #nerwica ? #depresja ? #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Kończąc szkołę średnia zazdrościłem...

źródło: comment_XJtYexHB5YeykYoxnt6REYnjlQERiq0k.jpg

Pobierz
  • 74
stwierdzam syndrom dziada xD żyje żeby pracować, pracuje żeby żyć xD skoro nawet już sobie batonika odmawiasz żeby tylko oszczędzić to po co Ci te wszystkie pieniądze? XD żeby ładnie cyferki na koncie wyglądały?


@MisiuMisiu: żeby nie tyrać do 70 tylko może zainwestować te oszczędności i osiągnąć finansową niezależność w relatywnie młodym wieku?
@salmonistasty: Nie no nie możliwe nawet :3 ale trzeba mieć pomysł co zrobić z pieniędzmi żyć tak żeby nie żałować sobie niczego i coś odkładać :) i odłożone pieniądze żeby nie spały a pracowały tez