Wpis z mikrobloga

#oko #zdrowie #pytanie #pomocy #kiciochpyta
Elo Mireczki.
Pytanie/rada.
W poniedziałek obudziłem sie z zaczerwieniona, bolesna powieka. Czasami mam uczucie jakbym miał jakiś piach w oku.
Robiłem okłady zimne i ciepłe, poprawy nie zauważyłem.
We wtorek odwiedziłem lekarza i przepisał mi krople i tabletki.
Po kroplach zauważyłem, że ból nieco ustąpił, antybiotyk dopiero jeden dzień biorę.
Lekarz który to przepisał to taki zwykły od wszystkiego, wiec nawet mi nie powiedział co to może być.
Teraz jestem w trakcie podróży do Polski (spoza Europy) i przy spaniu z opaska na oczy zauważyłem, że wydziela się całkiem sporo ropy.
Czy ktoś się spotkał z podobnymi objawami, co to może być, jakiś jęczmień?
damian91 - #oko #zdrowie #pytanie #pomocy #kiciochpyta
Elo Mireczki.
Pytanie/rada.
W ...

źródło: comment_rY3h4FwHcG8GrLQRW180d2U4872JSZjQ.jpg

Pobierz
  • 79
@ggggunit nice try ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)
Dobrze, że do Polski lecę, bo ja złota nie posiadam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@worm_nimda krople to Tobramycin dexamethasone 3mg/1mg per ml. Antybiotyk to też jakiś antybakteryjny Cefuroxime 500mg.
@damian91: Nie słuchaj tych bzdur o obrączkach. Wez np mała buteleczke nalej do niej cieplej wody i pocieraj powieke z gory na dol. Chodzi o to aby rozgrzac zastaną ropę aby zator latwiej uszłedł kanalikami. Ale u ciebie nie jest najgorzej skoro sama leci. Powtorzyc 3-5 razy dziennie. Pisze z autopsji. U mnie pomoglo.

Edit:
I nie zdziw sie. U mnie calkowity obrzęk schodzil ze 6 miechów.
@damian91 taki sam mialem na zime, w robocie bylem na polnocy daleko. Moze przez zimno? 3 dni na taki to zamalo. Tydzien dobry bedzie schodzic. Czasem mozesz se jakis ziolowy oklad zrobic dla ulgi. Co sie #!$%@? to twoje. Piecze, lzy, wygladasz jak po #!$%@? jakims chlaniu. Nie boj minie.
@damian91: Jeczmien jak nic. Tez kiedys pewnego poranka wstalem z takim okiem.
Antybiotyku nie dostalem, tylko krople. Zeszlo po 4-5 dniach.
Co jest calkiem spoko opcja to herbata rumianek. Zaparzasz, studzisz do temperatury lekko cieplej / letniej, moczysz platek kosmetyczny swojego rozowego w tym, i przecierasz oko, przykladasz na jakis czas.
@ggggunit: @neveragain: @damian91: okłady kałowe jeszcze działają bardzo dobrze, ale wiadomo - nie każdy chce... Ew waciki nasączone moczem - tylko uwaga, swoim !!! (serio to ważne).
Takie pizgawy mi się pare razy w roku robią, od wielu lat praktycznie 90% czasu mam jakieś jęczmienie. #!$%@? sprawa. Może być, że masz zapalenie kącika, spojówki, powieki i #!$%@? wie czego jeszcze, krople z antybiotykiem tylko.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, stres zszedł i mam nadzieję, że niedługo podobnie będzie z opuchlizna ( )

@Xenoth no to walczymy z tym razem Mireczku (òóˇ)