Wpis z mikrobloga

#oko #zdrowie #pytanie #pomocy #kiciochpyta
Elo Mireczki.
Pytanie/rada.
W poniedziałek obudziłem sie z zaczerwieniona, bolesna powieka. Czasami mam uczucie jakbym miał jakiś piach w oku.
Robiłem okłady zimne i ciepłe, poprawy nie zauważyłem.
We wtorek odwiedziłem lekarza i przepisał mi krople i tabletki.
Po kroplach zauważyłem, że ból nieco ustąpił, antybiotyk dopiero jeden dzień biorę.
Lekarz który to przepisał to taki zwykły od wszystkiego, wiec nawet mi nie powiedział co to może być.
Teraz jestem w trakcie podróży do Polski (spoza Europy) i przy spaniu z opaska na oczy zauważyłem, że wydziela się całkiem sporo ropy.
Czy ktoś się spotkał z podobnymi objawami, co to może być, jakiś jęczmień?
damian91 - #oko #zdrowie #pytanie #pomocy #kiciochpyta
Elo Mireczki.
Pytanie/rada.
W ...

źródło: comment_rY3h4FwHcG8GrLQRW180d2U4872JSZjQ.jpg

Pobierz
  • 79
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian91: To jęczmień, stosuj krople i okłady plastikową buteleczka z ciepłą wodą lub okłady świeżo ugotowanym jajkiem. Żadnych maści, bo zapychają gruczoły Meiboma i sytuacja się pogarsza.
Jak nowe będziesz z tym nic robić, jest szansa, że jęczmień zamknie się w powiece i stworzy gradówkę, która wymaga nacięcia i wyskrobania przez chirurga. Mało przyjemny zabieg, ale do przeżycia.
@damian91: To albo jęczmień, ale jakieś zaawansowane stadium, albo zapalenie kanalików łzowych. Tak czy inaczej ludowy sposób na to mówi, żeby pocierać srebrem, bo to ono jest bakteriobójcze (a nie złoto)