Wpis z mikrobloga

#oko #zdrowie #pytanie #pomocy #kiciochpyta
Elo Mireczki.
Pytanie/rada.
W poniedziałek obudziłem sie z zaczerwieniona, bolesna powieka. Czasami mam uczucie jakbym miał jakiś piach w oku.
Robiłem okłady zimne i ciepłe, poprawy nie zauważyłem.
We wtorek odwiedziłem lekarza i przepisał mi krople i tabletki.
Po kroplach zauważyłem, że ból nieco ustąpił, antybiotyk dopiero jeden dzień biorę.
Lekarz który to przepisał to taki zwykły od wszystkiego, wiec nawet mi nie powiedział co to może być.
Teraz jestem w trakcie podróży do Polski (spoza Europy) i przy spaniu z opaska na oczy zauważyłem, że wydziela się całkiem sporo ropy.
Czy ktoś się spotkał z podobnymi objawami, co to może być, jakiś jęczmień?
damian91 - #oko #zdrowie #pytanie #pomocy #kiciochpyta
Elo Mireczki.
Pytanie/rada.
W ...

źródło: comment_rY3h4FwHcG8GrLQRW180d2U4872JSZjQ.jpg

Pobierz
  • 79
@damian91: Gościu, kiedyś miałem duży problem z jęczmieniami (któregoś razu 3 jednocześnie, 2 na jednej, trzeci na drugiej powiece) do czasu aż nie dowiedziałem się jak je zwalczać. Nie bierz żadnych leków czy antybiotyków.

Pocieranie złotem to niedomówienie. To nie o powieke masz pocierać tylko o jakiś materiał, np sofę. Najlepiej jak to będzie obrączka, bo łatwo ją złapać. Umyj ją dobrze przed "zabiegiem" i zrób to w taki sposób:

Bierzesz
ktoś Ci musi napluć do oka (serio)


@ggggunit: Jesteś jakimś multikontem typa który twierdził, że jak szklany stół się tłucze to ktoś z rodziny umiera? Czy po prostu z tego samego plemienia? Dajcie znać z której jaskini wychodzicie na świat bo musimy ją zacementować
@damian91 miałem podobne w Meksyku. Przeszło samo po jakiś 4 dniach. Od #!$%@? ropy, oczy zaklejone. Najgorzej że najpierw mi jebnelo w jedno a po jakiś 4 dniach miałem to samo w 2
@damian91: napiszę Ci co mówi medycyna na ten temat. Mam doświadczenia z kilkoma okulistami (bardzo dobrymi, również z bdb. oddziałem okulistycznym). Musisz dwa razy dziennie ugotować jajko - zawijasz je w sterylne chusteczki np. kuchenne i przykładasz do oka na 5 minut. Jajko super długo trzyma ciepło i o nie właśnie chodzi, bo rozszerza gruczoły łojowe i łzowe ułatwiając z nich odpływ nagromadzonej ropy. Po tych pięciu minutach masujesz powiekę czystym
@neveragain w jamie ustnej znajdują się antybakteryjne peptydy ślinowe. Obrączkę należy wyczyścić i rozgrzać np. poprzez pocieranie. Przykładanie jej do powieki poprawia ukrwienie i ułatwia odblokowanie gruczołów, co ułatwia pozbycie się jęczmienia. Pozdrawiam serdecznie :) PS: Napluć do oka, a raczej "posmarować powiekę śliną" powinna osoba zdrowa.
@dominn1234 @raphau @ggggunit @worm_nimda @neveragain @misiaczkiewicz Wołam tylko kilka osób. W sobotę opuchlizna była jeszcze większa i w sobotę udałem się do szpitala a tam skierowano mnie do okulisty. Zdiagnozowano gradówke w stanie zapalnym. Polecenia lekarza: okład z rivanolu 3x dziennie, 2x krople do oczu vigamox, ciepłe okłady i masaże powieki.
W razie braku poprawy, ponowna wizyta w szpitalu i chyba nacięcie
W niedzielę dużo ropy zeszło, dzisiaj oko praktycznie mam już
@damian91: Gradówkę łatwo pomylić z jęczmieniem ale antybiotyki na jęczmień mogą pomóc. Szkoda, że nie tym razem.
I szkoda, że musiałeś cierpieć. Ale dobrze, że w końcu poszedłeś do lekarza. Mam nadzieję, że nowa terapia pomaga.

Gruczoły Meiboma warto czasem masować jak oczy są zdrowe (przecierać oczy - oczywiście czystymi rękoma, szczególnie kobiety, które używają kosmetyków do malowania oczu), żeby się nie blokowały.
@kcrgs sorry, że tak późno. Przeszukałem historie rozmowy i znalazłem taką informacj.
Żeby nie było to poszedłem do okulisty, bo robiło się większe. Przypisał mi:

Rivanolum, roztwór 0,1%- okłady 3x dzienne i podczas tego masowanie powieki
Vigamox 5mg/ml, krople do oczu moksyfloksacyza - 2x dziennie

Pomogło, na minus, że przez kilka miesięcy wracało to badziewie (może 2-3 razy w roku) na szczecie nie było gorsze niż poprzednie.
Obecnie nie mam z tym