D5 - ćwierćfinały #lacunafutbolowo
#lacunafabularnieczarnolisto

-------------------------------------------------------------

Puchar Wysokiej Rangi trwa dalej. Niektóre drużyny (ale i organizatorzy) mocno odczuwają trudy jego prowadzenia, niemniej nie traćmy więcej czasu i sprawdźmy kolejne rozstrzygnięcia!

Pędzące Kaloryfery - Pierniczek Toruń

Pierniczek Toruń miał się czego obawiać przed tym spotkaniem. Pędzących Kaloryferów w tym turnieju jeszcze nikt nie zatrzymał. Przed drużyną stało piekielne trudne zadanie, aby spierniczyć im serię. Sygnał od sędziego i zaczynamy! Pędzące Kaloryfery nie marnowały czasu i od samego początku wściekle atakowały zszokowanych torunian. Jednak to reprezentanci miasta pod Bydgoszczą zdobyli pierwszego gola po skutecznym kontrataku. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej odsłonie spotkania "Konwektory" wyraźnie osłabły, a do głosu coraz częściej zaczęły dochodzić Rydz... to znaczy Koperniki, które po rzucie rożnym strzeliły drugiego gola. Chwilę później kontaktową bramkę zdobyły Pędzące Kaloryfery, ale to było wszystko, na co było stać dzisiejszego dnia tę drużynę. Tylko jedna porażka w turnieju, za to na takim etapie oznaczała, że do półfinału niespodziewanie trafia Pierniczek Toruń!

Chemik Czarnobyl - Nazwa Drużyny

Chemiczki są rewelacją tego turnieju, ale to Nazwa Drużyny pozostaje jedyną niepokonaną w tym turnieju. Z pewnością Imię Bramkarza i Imiona Obrońców musieli poczuć się zszokowani, gdy już w 5. minucie ekipa z Czarnobyla wyszła na prowadzenie. Mimo stosowania Domyślna Nazwa Taktyki drużyna nie była w stanie odpowiedzieć na ten cios w ciągu pierwszych 45 minut. W drugiej połowie spotkania Nazwa Drużyny rozpoczęła odważniejsze ataki. Obrończynie z Czarnobyla zostały zmuszone do popełnienia błędu w polu karnym, zakończonym faulem na Nazwisko Pomocnika, który to zamienił rzut karny na gol w 50. minucie spotkania. Ataki Nazwy Drużyny stawały się coraz bardziej zaciekłe dzięki wdrożeniu Nazwa Taktyki 2, co zaowocowało drugim golem z Opis Sytuacji Bramkowej. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło, piękny sen Chemiczek się skończył, a Nazwa Drużyny trafia do półfinału!

Bleak Midwinter - Piłkarskie Stowarzyszenie Landarbeiterów

PSL rozpoczął mecz bardzo odważnie. "Ponuraki" prawdopodobnie nie wyszły jeszcze mentalnie z szatni, bowiem Landarbeiterzy zadali im dwa szybkie i bolesne ciosy w 20. i 25. minucie spotkania. Bleak Midwinter grali bardzo nieskładnie, a wynik do przerwy mógłby być jeszcze wyższy, gdyby napastnik PSL nie zatrzymał się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, żeby zerwać czterolistną koniczynę, rosnącą na murawie. W drugiej połowie Bleak Midwinter wyszło odmienione i to oni dyktowali warunki gry. Kontaktowego gola zdobyli już w 50. minucie, a wyrównali w 70. po prostopadłym podaniu od rozgrywającego. Przebudzenie okazało się niewystarczające, bowiem PSL w 80. minucie zdobyło trzeciego gola. Gwizdek kończący spotkanie i to Piłkarskie Stowarzyszenie Landarbeiterów melduje się w półfinale!

Alpenfestung - Heiro Rzeszuf

Naprzeciw siebie stanęły drużyny reprezentujące miasto wielkiego benka i miasta wielkiej baginy. Gwizdek przypominający skrzek śmiejącego się gimbusa i zaczynamy!

Alpenfestung zaczęło mecz wyjątkowo odważnie. Zawodnicy wyglądali na pewnych siebie, jakby znali na wskroś terytorium rywala. Heiroiczna obrona Rzeszowian pozwoliła utrzymać do przerwy wynik 0:0. W drugiej połowie role się odwróciły. Alpenfestung próbowało okopać się w swoim polu karnym, ale to Heiro Rzeszuf przejęli inicjatywę, a ich ataki okazywały się być coraz groźniejsze. W końcu w 85. minucie precyzyjne dośrodkowanie w pole karne Alpenfestung napastnik z Rzeszowa zamienił piękną główką na jedyną bramkę w tym spotkaniu. Heiro Rzeszuf w półfinale, a obie drużyny mogą być zadowolone ze swojej postawy i finiszu spotkania dokładnie w tym samym momencie.

Wyniki i drabinka turniejowa

@achtunki @Akumulat @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @Futsalista_cisowianka @gasior22 @JuliaMay @Kevin00 @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @mac3 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @Pierdziuszek @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Trollinsky @volski_ @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

Każdy uczestnik i widz może wesprzeć półfinalistów, kibicując im na stadionie. Wybierz jedną, dwie lub trzy drużyny, które będziesz wspierać w trakcie decydujących meczów. Głos na wszystkie drużyny to głos nieważny. Czas na deklarację do 21.09 do godziny 19:00