Wpis z mikrobloga

Witam Mirki... ok 10 dni temu na główną trafiło znalezisko, ktore bylo fejk newsem i w zasadzie skandalem, bo raport o raku w Skawinie zawieral rażące błędy i nie był raportem Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Dane o raku były sztucznie zawyżone tak, że procenty sumowały się do 107,3%
Szczegóły w znalezisku
https://www.wykop.pl/link/5179819/fake-news-z-glownej-dotyczacy-zgonow-na-raka-i-raportu-uj/

#nauka #zdrowie #medycyna #afera
Pobierz badtek - Witam Mirki... ok 10 dni temu na główną trafiło znalezisko, ktore bylo fejk ...
źródło: comment_Xqi9Y6hK2j1RRfzWjRbkxolQ6oa8hzvW.jpg
  • 33
Procenty są w tym przypadku małoistotne. Istotne jest za to zwrócenie uwagi na fatalną jakość powietrza, nie tylko w Skawinie. I każdą taką sprawę należy nagłaśniać. Prowokować naród do dyskusji.


@donnie01: ale nie po to sie robi badania naukowe, żeby dane były wpisane z dupy... bo teraz caly raport jest niewiarygodny wiec nikt nie uwierzy, że w Skawinie jest gorzej, tylko wrecz przeciwnie, nie ma problemu tylko trzeba specjalnie naginać dane...
@badtek heh, dzieki za informację. Wstyd się przyznać, ale wykopałem, żeby nie zgubić i później przeczytać, a wyszło jak zawsze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@badtek: dzieki za info! Nie interesowałem się tematem specjalnie więc tego nie weryfikowałem, jednak skoro "była publikacja" to założyłem, że informacja jest prawdziwa. Pomijając już fakt kłamstw pismaków dla wyświetleń, jakość tych badań jest bardzo niska.