Wpis z mikrobloga

#b2b #ksiegowosc #ksiegowoscinternetowa #jdg

Obecnie korzystam z ifirma ale po okresie darmowym 3/4 funkcji jest zablokowane (wyliczenie podatku, kosztów itp itd) a przejście na płatny plan wymaga kontaktu z BOK i przede wszystkim jest dramat z obsługa tego systemu()

Nie jestem VATowcem, nie potrzebuje dedykowanej księgowej do tego bo faktur wystawiam raptem 2 w ciągu miesiąca, faktur kosztowych też mam mniej niż 5 więc mogę sobie sam to ogarnąć za pomocą jakiegoś systemu ale jest tego troche na rynku i ciężko się zdecydować co będzie ok.

Fakturownia wydaje się ok, wiem ze ostatnio mieli wpadkę z bezpieczeństwem danych ale sprawnie zareagowali.
wFirma? brak info o nich.

Wiem że przy takiej ilości faktur mógłbym równie dobrze sobie to w excelu robić ale jednak wolałbym jakiś system który będzie kontrolował to wszystko.

z ifirma przeżyje jeszcze do końca roku ale na nowy rok chciałbym już się przesiąść na coś bardziej przyjaznego.
  • 7
@zibizz1: zarejestrowałem się tam i poległem na wypełnianiu KPiR bo.. ifirma mi zablokowała podgląd KPiR i teraz musze czekać aż dadzą mi opcje zmiany pakietu na płatny dzięki któremu bede mogł sobie wygenerować KPiR i przejść na infakt.
@login_zajety_sic: 2 faktury miesięcznie i chcesz takiego systemu używać? Masz księgowego? Bo ja wystawiam faktury w Excelu (z formułami do pisania kwot słownie itp.), więc trwa to 30 sekund, a księgowy i tak sprawdza, czy wszystko gra. Zresztą jak nie jesteś VAT-owcem to nawet nie wiem, gdzie by się można jebnąć przy 2 fakturach miesięcznie. Jakbyś wystawiał 200 to co innego :)