Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy
Czy finalny wygląd ciała jest ograniczony jego budową?
Mam na myśli, czy każdy jest w stanie zrobić odpowiednią ilością ćwiczeń i poświęcenia, dietą itp. formę w stylu Chris Heria z Thenx czy jakąkolwiek sobie wymarzy czy jednak indywidualne jednostki nie są w stanie osiągnąć takiego wyglądu z powodu swojej budowy?

Pytanie czysto teoretyczne bo naszła mnie taka rozkmina właśnie. :p
Wurf - #mikrokoksy
Czy finalny wygląd ciała jest ograniczony jego budową?
Mam na myśl...

źródło: comment_ZOyRy2KcmszAjItVLck2Jt5koXmalY4Z.jpg

Pobierz
  • 20
@Wurf Każdy jak nie jest chory na jakieś zaburzenia metabolizmu czy hormonów może dużo że swoim wyglądem. Pytanie na ile bez wspomagania da się dojść do założonego stanu. Koleś że zdjęcie... Bez problemu naturalnie. Tylko jest jeszcze coś takiego jak geny i tego nie oszukasz. Pewne grupy mięśni będzie ci ciężko poprawić. Szerokiej talii nie ukryjesz. Jak jesteś chudym patykiem to ciężko będzie ruszyć z wagą. Wszystko do zrobienia, ale często różnym
@Wurf: każdy ma swoje ograniczenia, asymetrie i gen dobry do delikatnie innych partii. Warto pamiętać, że dieta to podstawa, powiedziałbym 70% dieta, 20% wypoczynek i regeneracja, 10% ćwiczenia, bodziec. To, co mówi się o talencie to jest najistotniejsze na poziomie zawodowym, jako amator wystarczy, że się nie oszukujesz i cięzko pracujesz, słuchasz swojego ciała. Idealnie pewnie nie będzie, ale mnie osobiście cieszy każdy postęp, choć jestem zainteresowany głównie siłą i sprawnością,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Wurf: Nie każdy. Masz inne kształty mięśni. Możesz w ogóle nie moc zrobic 6 paka a np 4 czy 2 kostki się pojawią. Podobnie z klata, niektórzy maja taki kształt, ze wygląda to średnio nawet jak mają ją dobrze rozwiniętą. Proporcje kończyn, barków do bioder, talii itp. to jeszcze inna kwestia.
@Wurf: pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Jak Twoim wymarzonym wyglądem jest sylwetki Arnolda czy Ronniego Coleman, to chociażby skały srały, nie będziesz mieć takiej.
Z kolei tak mniej ekstremalnie, to przede wszystkim ciężka praca i odpowiednie wykorzystanie swoich atutów. Np. masz masywne ramiona, to zwróć więcej uwagi nie na ich masę, a definicję. Nie musisz wtedy aż tak ciężko pracować nad tym, aby dodawać centymetrów.
@Wurf: prawda jest taka, że nawet jeśli ktoś ma taką myśl, że jest gruby czy chudy i się nie podoba kobietom i dlatego chce coś zmienić, to jest to tylko krótkotrwała motywacja. Ci, którzy na siłowni zostają, mają #!$%@? na to, co się komu podoba, tylko ćwiczą, żeby być lepsi niż wczoraj. Ale ja to ja, ja mam specyficzne poglądy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i może większośc