Wpis z mikrobloga

#dieta #mikrokoksy
Jaki macie przepis na dobrą owsianke na mleku lub wodzie? Najbardziej chodzi mi proporcję składników. Jeśli dodajecie odżywkę białkową to który smak najlepiej się nada?
  • 14
@haf9 nie potrafię się przekonać do typowej owsianki. Poprostu mi nie pasuje konsystencja. Dlatego wieczorem namaczam 60g płatków w 300ml mleka. Rano dorzucam do tego 30g wpc czekoladowego (taki akurat aktualnie mam) od kfd, ewentualnie łyżeczka masła orzechowego wszystko blenduje i wypijam.
@picasssss1 nie uważam się za jakiegoś znawcę tego typu produktów. Próbowałem tego z sfd i jest porównywalne. Mówię oczywiście o smaku. Najlepiej wypada pod tym względem chyba Olimp, zjadłem kiedyś paczkę ich białka i bardzo mi smakowalo. Tylko ta cena... ()
@haf9: u mnie to jest w postaci szejka. 120 owsianych górskich, 30g masła orzechowego (do tej pory Vitanella z biedy najlepsza), pol banana, łyżka oleju lnianego i miarka białka. Jakie tam chcesz mieć macro, takie proporcje dajesz, blendujesz, koniec.
(òóˇ)
@haf9 wieczorem wsypujesz do pojemnika: płatki owsiane, żelatynę, słodzik i zalewasz gorąca wodą. Miksujesz ręcznym blenderem. Jak przestygnie wsypujesz wpc i ewentualnie owoc, kakao, cynamon etc. Rano masz zajebista galaretkę. Wtedy dodaje jeszcze olej lniany na zimno. Zamiast wpc na kolację zajebiście wychodzi z twarogiem. Zamiast płatków owsianych dobrze smauje też z jaglanymi.
W wersji premium polewasz sosem 0kcal ;)