Wpis z mikrobloga

  • 259
Ile trzeba pieniędzy żeby przeżyć miesiąc na niskim poziomie?

1. Jedzenie 30dni x 50 zł = 1500 zł
2. Pokój / mieszkanie w małym/średnim mieście + opłaty = 1300 zł
3. Zdrowie - wizyty prywatne u lekarza (według mnie czasami to konieczne), leki, terapeuta/psycholog(ten drugi może być na NFZ), sporadycznie zabiegi, kosmetyczka, masaż = 300 do 1200 zł miesięcznie (nie daje więcej bo zakładamy niski poziom życia), punkt 3 ustalam na 750 zł
4. Sport, rekreacja, wypoczynek - karnet siłownia/fitness 100 zł, wyjazd na tylko 1 weekend w mies. 400zl, kino/eventy/atrakcje 2x/miesiąc = 150zl w sumie punkt 4 = 650 zł
5. Komunikacja = 300 zł
6. Kosmetyki, higiena (butelka perfum czy wody wystarczy na dłużej niż miesiąc, jakieś tanie żele pp czy pasta colgate, ręcznik) = 100 zł
7. Ubrania = 200 zł (wierzę że tyle wystarczy, rocznie było by to ponad 2k a za tyle już można mieć najtańsze ubrania które się nie zniszczą przez ten czas)
8. Oplaty za telefon 20 zł, media, internet 50 zł, koszty książek, jakiś pakiet tv albo Spotify/Tidal 50 zł = w sumie 120 zł

Nie liczę prezentów dla innych, dla siebie, kosztów żarcia dla kota czy jakiejś własnej pasji. Nie liczę kosztów kursów i szkoleń. Nie liczę kosztów sprzątaczki że względu na założenia.

W sumie wyszło 4920 zł

Mam nadzieję że daje wam to do myślenia #!$%@?. To bardzo restrykcyjne założenia, gdzie człowiek odmawia sobie wielu rzeczy czy przyjemności.

Zapraszam do dyskusji.

#pieniadze #przegryw #ekonomia #finanse #zycie #filozofia #polska
itookapillin_remiza - Ile trzeba pieniędzy żeby przeżyć miesiąc na niskim poziomie?

...

źródło: comment_kmcUkZZVLPUP7FkVYcwgm7uJbgzzr92x.jpg

Pobierz
  • 212
  • 1
@RichKidOfSnapchat: ok ja to napisałem bardzo subiektywnie, mogę się mylić zresztą wiele cen będzie zależnych od regionu, poszczególne punkty ludzie zazwyczaj określą znów subiektywnie więc można by się kłócić w nieskończoność heh... Imo powiedziałbym że to niski poziom, mimo że sam żyję na właśnie takim lub nawet jeszcze nieco niższym z pewnych powodów.
Nie liczę kosztów sprzątaczki że względu na założenia.


@i_took_a_pill_in_remiza: Dobry cringe. Nie liczysz sprzątaczki w życiu na niskim poziomie.

1. Jedzenie 30dni x 50 zł = 1500 zł


@i_took_a_pill_in_remiza: Czyli żarcie tylko po knajpach to jest życie na niskim poziomie. Oszczędnie lajtowo można jeść zdrowo za 400-500 złotych. Ja wydaję ~800, przy całkiem sporych dochodach.

3. Zdrowie - wizyty prywatne u lekarza (według mnie czasami to konieczne), leki, terapeuta/psycholog(ten drugi
@i_took_a_pill_in_remiza: to ja chyba żyje na podpoziomie jak to jest niski xD
1. 1500zl wydajemy na dwie osoby. Zdrowa dieta (łącznie z używaniem awokado zamiast masła), czasem zamawianie czegoś do domu. ~750PLN
2. Dobra, tu mniej (własne, spłacone mieszkanie), ale rzeczywiście gdzieś tyle kosztuje wynajem. Można taniej jak się poszuka. ~400PLN
3. Nie chodzę do kosmetyczek i na masaże xD Chyba, ze gdzieś na weekend w spa jak jestem. Lekarza prywatnego
@Fan_Morawieckiego: #!$%@? jak potłuczony ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jedzenie 64 x 30 dni - > catering dietetyczny. Jak sam gotowałem to jeden weekend kosztował 300 ziko. Jak żyjesz za 800 to chyba jedząc parówki i biały chleb.

Pakiet medyczny to minimum 200 / 250 msc na start + leki dodatkowo. Psychiatra / psycholog - nie każdy potrzebuje. Masaż wskazany do rozbicia mięśni raz na jakiś czas lub
#!$%@? jak potłuczony ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jedzenie 64 x 30 dni - > catering dietetyczny. Jak sam gotowałem to jeden weekend kosztował 300 ziko. Jak żyjesz za 800 to chyba jedząc parówki i biały chleb.


@piotrlionel: kilogram parówek to koło 7 złotych. Kilogram białego chleba 5 zlotych. Czyli 800 złotych to jakoś 3 kilo chleba(6 bochenków) i półtorej kilo parówek.
Naprawdę jesteś debilem