Wpis z mikrobloga

Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
Dzisiaj mamy rodzinę 2+2 w Warszawie. To są koszty stałe, nie obejmują rzeczy typu jedzenie, ubrania, chemia, kosmetyki czy szeroko pojęta rozrywka. Życie jest na zadowalającym poziomie, ale dopiero teraz jak zrobiłem tą kalkulację i zebrałem wszystko do kupy to dotarło do mnie jak drogie jest życie....
Ciekawi mnie jak inni w dużych miastach?

#jaktoogarnac #warszawa #rodzina #oswiadczenie #pieniadze #
Kogutt - Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
...

źródło: comment_XNVy32G1G8IlQnVzSdu53bjgknnUz43M.jpg

Pobierz
  • 468
  • Odpowiedz
@Kogutt: Wydatki jak dla mnie normalne, ja się cieszę jak uda mi się zmieścić w 20k/mc. Ten wątek to idealny przykład dlaczego w tym kraju nie można za bardzo gadać o pieniądzach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kogutt: miasto Ok 200 tys w Niemczech. I kosztów razem z jedzeniem mam Ok 1800 eur. Rodzina 2+1. Mamy 2 auta jedziemy na wakacje, latamy do rodziny do Chin, w weekendy jakieś wypady w okolicy. Czyżby Polska była droższa od Niemiec aż o tyle ?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kogutt:
Kraków mieszkanie wynajmowane
1750 czynsz z mediami
860 leasing
500 paliwo
100 telefony
____
3210 zł suma na małżeństwo

A od lutego:
Czynsz 550 zł
Kredyt 1800 zł
Prąd 100(?)
Leasing 860 zł
Paliwo 800 zł
Telefony 60 zł
__
Suma: 4170 z

I niestety od lipca dojdzie jeszcze kredyt studenckie 420 zł ;(
  • Odpowiedz
@Alltir: Rozumiem, że dla Ciebie każdy kto wydaje na życie więcej niż 5k to pokazówka? XD Wiesz, niektórzy zarabiają więcej niż 7k i mogą sobie pozwolić na życie na wyższym poziomie, wcale nie traktując tego jako "pokazówka".
  • Odpowiedz
@TempDB: to jest troche pokazowka. Jezdzenie nowym A6 z salonu w takim leasingu to jest pokazowka.
Poki nie zarabiasz 30k/msc. Poki jak Ci jakis frajer pod sklepem nie zarysuje pol auta bez ciezkiego serca jedziesz do lakiernika i robisz... poki nie robisz wyliczen w ktorych Ci ciezko bo wydajesz 7k na zycie (z czego 2.5k na fure - lol)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kogutt: no ja mam piec dwufunkcyjny: robi ciepłą wodę użytkową, i mógłbym nim grzać mieszkanie ale aktualnie ogrzewanie mam w czynszu, a gotuje na indukcji.
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: Większość osób które mają bogate fury (przyznaje, nie znam takich dużo) to ma taki samochód własnie w leasingu. Apropo zarobków to OP nawet nie napisał ile zarabia, więc dlatego uważam że nie nam oceniać czy taki leasing to dużo czy mało. Jeżeli autor by napisał, że jego rodzina zarabia 8k, a wydaje 7k to wtedy bym dołoczył do śmieszkowania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale to może
  • Odpowiedz
@Kogutt: Skoro spłacasz mieszkanie w kilka lat nie dziw się że dużo płacisz.

Ale tutaj dla porównania dom pod miastem wojewódzkim:

1) hipoteka - 1200
2) czynsz brak
3) leasing brak. Jeżdżę 12-letnim złomem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4) ubezpieczenie brak
5) pakiet medyczny brak
6) przedszkole 30 + 900 żłobek prywatny (w państwowym brak miejsc)
7) telefony 60
8) prad 300
9) sport - 100
10)
  • Odpowiedz