Wpis z mikrobloga

Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
Dzisiaj mamy rodzinę 2+2 w Warszawie. To są koszty stałe, nie obejmują rzeczy typu jedzenie, ubrania, chemia, kosmetyki czy szeroko pojęta rozrywka. Życie jest na zadowalającym poziomie, ale dopiero teraz jak zrobiłem tą kalkulację i zebrałem wszystko do kupy to dotarło do mnie jak drogie jest życie....
Ciekawi mnie jak inni w dużych miastach?

#jaktoogarnac #warszawa #rodzina #oswiadczenie #pieniadze #
Kogutt - Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
...

źródło: comment_XNVy32G1G8IlQnVzSdu53bjgknnUz43M.jpg

Pobierz
  • 468
  • Odpowiedz
czynsz to opłata do wspólnoty zawierające zaliczki na poczet opłat wspólnych oraz zaliczki na wode i ogrzewanie.


@Kogutt: To jest nieprawidłowe określenie. Czynsz to opłata na rzecz właściciela ponoszona przez lokatora. To o czym mowisz to opłaty eksploatacyjne.
  • Odpowiedz
pewnie, że można. Można też w wieku 30 lat mieszkać z matką, jeść mrożone gówno, i ubierać się w lumpie.

Albo można po prostu godnie żyć, co OP wydaje się rozumieć.

Wykopki nie mogą pojąć, że ktoś płaci 2,3,5 koła raty. Ale to zrozumiałe, całe życie mieszkają z rodzicami na 50 metrach w wielkiej płycie, to ciężko sobie wyobrazić mieszkania po 1-2mln zł.


@wqdqweff: nie zesraj się xDDD się Januszek uniósł
  • Odpowiedz
@Kogutt: Spoko, zapytałem bo ciekawi mnie temat tego, jak ile ludzie wydają na pewne sfery życia (takie jak leasing auta) w relacji do dochodów, ale to już właściwie odpowiedziałeś :)
  • Odpowiedz
@Kogutt:

1) hipoteka - jak cie nie stac na duze mieszkanie to kup mniejsze i masz rate 2000
2) czynsz w miare realny
3) leasing xDDDD a co ty A6 musisz jezdzic z salonu? przecietna rodzina to kupuje auto za 20k? za gotowke
4) ubezpieczenie raczej biedni nie kupuja bo zwyczajnie ich na to nie stac
5) pakiet medyczny to jak masz takie zarobki to pewnie w pracy dostaniesz, ale jak
  • Odpowiedz
@vankaszaner: to co ludzie wynajmujący płacą to czynsz (opłaty spółdzielni i utrzymania części wspolnych, fundusz remontowy + inne opłaty, CO, gaz, prąd na klatce schodowej) i odstępne dla właściciela mieszkania
  • Odpowiedz
@graf_zero: mimo że zgodnie ze słownikiem masz racje, to w potocznym znaczeniu czynsz to opłaty do wspólnoty czy spółdzielni. nie ma sensu łapać sie za słówka, pozdrawiam
  • Odpowiedz
1) hipoteka - jak cie nie stac na duze mieszkanie to kup mniejsze i masz rate 2000


@Alltir: a czy OP w ogóle zasugerował, że to jest dla niego dużo, czy żalił się, że to dużo, etc? Bo #!$%@?, chyba nie.
  • Odpowiedz
to co ludzie wynajmujący płacą to czynsz (opłaty spółdzielni i utrzymania części wspolnych, fundusz remontowy + inne opłaty, CO, gaz, prąd na klatce schodowej) i odstępne dla właściciela mieszkania


@Wight: Nie.
Płacą CZYNSZ właścicielowi i opłaty eksploatacyjne.

Odstępne to jednorazowa opłata uiszczana właścicielowi budynku za zajęcie mieszkania. Stosowane w miejscach gdzie są "kamienice prywatne", a mieszkania są wynajmowane na lata.
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: juz daje przykład, vw plus 1.6tdi, regularne przeglady co 15k(wymiana olejów filtrów, to w kazdym) pierwszy powazny serwis na 100k, hamulce, rozrząd, innych rzeczy do serwisowania brak, aktualnie 150kkm i do wymiany beda tuleje na whaczach, reszta podzespolow igła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 5
@Kogutt nie wiem czemu ci ludzie sie tu tak spinaja.kwoty nie sa jakies z kosmosu. Jedynie moze brakuje troche info o dochodzie bo wtedy moze te raty wcale nie sa takie duze.
  • Odpowiedz