Wpis z mikrobloga

@KopiePaczki ja nie noszę karty, żeby nie wydawać na głupoty typu pepsi, cola czy orzeszki, kiedyś to podliczylem i wyszło mi, że miesięcznie na takie bezwartościowe gówna wydawalem parę stowek. Ostatnio ogólnie zauważyłem, że czym więcej zarabiam tym większa obsesję mam na punkcie oszczędzania z ale to chyba dobrze ( ͡º ͜ʖ͡º)
FB, Twitter, smartfona i Windows na PC


@L3gion: Wszystkie wyżej wymienione możesz na spokojnie używać bez podawania swoich prawdziwych danych. Przy płaceniu bezgotówkowym już nie, bo podczas zakładania konta w banku musisz podać dane. Ogólnie jest to fajne usprawnienie, ale nigdy nie powinno całkowicie wyprzeć gotówki, chociażby ze względu na technologie, które zawsze mogą zawieść i wtedy pozostaje się bez żadnej kasy.
promowanie bezgotówkowe obrotu pieniędzmi


@Student_AWAS: zanosisz pieniądze do sklepu, ze sklepu ktoś te pieniądze odbiera i zawozi do liczarni gdzie pracują kolejne osoby, dalej jest to trzymane w sejfach i rozwożone do banków. To wszystko generuje niesamowite koszty. Poza tym papierem łatwo robić przekręty i unikać płacenia podatków.
@kinlej: Zawsze jak widzę kogoś płacącego większą sumę gotówką (powyżej kilku tysięcy) to już wiem, że to jakiś cwaniak / złodziej czy inna szara strefa. Możecie piszczeć, że tacy dbają o swoją prywatność, ale ostatnio byłem świadkiem jak ktoś za wyposażenie łazienki płacił jakieś 10k plikami setek, i wygląd typa tylko potwierdział mój stereotyp..