Wpis z mikrobloga

@kinlej: To ze babcia sobie płaci banknotami to mnie nie wkurza, ale za to #!$%@? mnie niemiłosiernie jak po zrobieniu zakupów kobieta niespodziewanie przypomina sobie ze trzeba odnaleźć portfel wiec otwiera torebkę i rozpoczynają się poszukiwania portfela. Jakby nie można było naszykować sobie portfela stojąc w kolejce do kasy i zorientować jaka ma się gotówkę na stanie, czy ma się drobne itd
@FantastycznyPanLis: ponieważ oznacza to totalną inwigilację obywatela. Zanim powiecie "hehe, dowiedzą się, że kupuję srajtaśmę" - może. Ja jednak nie chcę, by rząd znał moje nawyki zakupowe. Dobrze, jeżeli chodziłoby tylko o sprzedaż/udostępnianie tych danych dla firm trzecich - gorzej, jeżeli byłoby to wykorzystywane w walce politycznej.

@pomidorowymichal1 - koszt wolności. Co do szarej strefy teoretycznie masz rację, bo to bardzo utrudniałoby takie ruchy, ale z szarą strefą walczy się niskimi
pamiętam jak była jakaś większa awaria systemu któregoś z banku i ludzie w komentarzach płakali, że nie mają za co kupić śniadania


@Zgredzimierz: Jakaś fantastyka. Przecież płatności zbliżeniowe działają offline i chwilowa awaria w banku nie przeszkodzi nikomu w zakupie śniadania. Gorzej by było w przypadku zakupów powyżej 50zł, ale wciąż - takie rzeczy się nie zdarzają, chyba że nastąpiłby jakiś kataklizm.
Lepiej mieć wybór co do środka płatności niż go nie mieć. Gotówka daje większą prywatność niż dowody w banku. Pieniądze pozostawione w banku należą do banku więc kiedy bankowi grozi upadłość bank prawo do ich użycia by się ratować i nie musi tych pieniędzy oddawać klimentom. W razie awarii prądu systemu bankowego , krachu, kryzysu,lub wojny np domowej banki mogą nie działać Bank trzymając twoje pieniądze nie musi od razu wypłacać większych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Gotówka jest ściągana z rynku zostają stówy.
Nie wiem czy zauważacie już problem ale zaczyna się koniec obrotu gotówkowego.
Lada moment nie będzie mowy o płaceniu banknotem. Foliarze, waszej prywatności i tak już nie ma. Każda transakcja i złotówka na koncie waszego pracodawcy jest śledzona, wszędzie jest CCTV, używacie telefonów komórkowych, kamery w autobusach, bankomatach, telewizorach.
Pieniądze to wirtualne gówno, które nami rządzi. Ludzie, którzy tworzyli ten system sami nie wiedzą do
@kinlej: A gdzie te podś#!$%@? ze starych ludzi, którzy nie ufali bitcoinowi, super ekstra nowej walucie? Parę lat temu były popularne, potem coś ucichły.