Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje pomocy, bo zostalo 45min do rozmowy. Ide do pracy jako dostawca, cos w stylu kuriera (rozwozenie czesci motoryzacyjnych na warsztaty i sklepy) i trzeba tam otworzyc wlasna dzialalnosc gospodarcza. Wyplata jest na zasadzie, ze wystawiam im rachunek na 3900zl co miesiac i z tego co mi kierownik mowil zostaje mi 2500zl netto po oplaceniu wszystkiego. Czy z tym jest wszystko ok? Duze sa koszty prowadzenia takiej dzialanosci? Jaki jest haczyk? Dlaczego tak, a nie umowa o prace? Warto?

#pracbaza #prawo #dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 111
  • Odpowiedz
@K1ngKunta: 1300 samego zusu po dwóch latch, więc zostaje Ci 2600, od tego musisz jeszcze dochodowy opłacić. No i jak zachorujesz to jesteś w dupie. Ogólnie nie warto
  • Odpowiedz
@K1ngKunta: już sam fakt, że spychają cię na działalność przy tak śmiesznych zarobkach, sugeruje, że trafisz do mordowni w której stracisz tylko chęć do życia.

B2b opłaca się od ~6k na rękę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 232
@K1ngKunta: ten urlop 20dni to na gębę i ogólnie 2500 netto to trochę lipna kasa jak na działalność, 2500 to dostaniesz na umowę o pracę bez kwalifikacji jako osoba z ulicy w wielu miejscach
  • Odpowiedz
@K1ngKunta: zastanów się ogólnie sam, a nie po 5 minutach wpisów mirków na wykopie.
Ale ogólnie, brak urlopu i l4, dodatkowo płatna księgowość jak nie zrobisz sam, a jak sam to dodatkowy czas za który nie dostajesz kasy. Ogólnie zusy wzrosną z czasem. Jak masz możliwość podobnej pracy na uop (za 2,5k to nie powinno być problemu to nie ma się co pchać
  • Odpowiedz
Co to janusze już nie wymyślą


@eugeniusz_geniusz: szczerze? moda na b2b nie powstała przez pracodawców tylko przez sektor który wpadał w drugi próg podatkowy i uznał że to jest dla nich korzystniejsze a teraz oferuje to każdy bo b2b w mniemaniu niektórych łosiów jest nie wiem bardziej prestiżowe? xD
  • Odpowiedz
@K1ngKunta: przy 5000 bym się zastanowił, na początek.

W innym przypadku, mów niech dają 3000 netto i możesz pracować, ale u nich, normalnie zatrudniony.
  • Odpowiedz