Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje pomocy, bo zostalo 45min do rozmowy. Ide do pracy jako dostawca, cos w stylu kuriera (rozwozenie czesci motoryzacyjnych na warsztaty i sklepy) i trzeba tam otworzyc wlasna dzialalnosc gospodarcza. Wyplata jest na zasadzie, ze wystawiam im rachunek na 3900zl co miesiac i z tego co mi kierownik mowil zostaje mi 2500zl netto po oplaceniu wszystkiego. Czy z tym jest wszystko ok? Duze sa koszty prowadzenia takiej dzialanosci? Jaki jest haczyk? Dlaczego tak, a nie umowa o prace? Warto?

#pracbaza #prawo #dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 111
@K1ngKunta: Nie wiem, kto pisze takie głupoty, że nie ma płatnego L4 na własnej działalności? Jeśli ktoś przyjanuszuje i nie opłaca składek chorobowych to faktycznie nie będzie miał. Składka ta jest opłacana dobrowolnie (i nie są to jakieś wielkie pieniądze) i gdy ją opłacasz to spokojnie dostaniesz zasiłek chorobowy.
Z urlopem to faktycznie lipa. Ale chorować możesz.

https://zielonalinia.gov.pl/zasilek-chorobowy-dla-przedsiebiorcy-46382

Zawołam jeszcze @bartez_94: @nairoht: @eugeniusz_geniusz:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@GaGu: przecież ta firma to jest dramat, tam każdy oddział ma innego "właściciela" i tyrają ludzi jak chcą.
@K1ngKunta: może trafisz na dobry może zły oddział ale na szybko
-jestes odpowiedzialny za części (niby nic takiego ale przychodzi ci rozwieźć 10 zestawów naprawczych nie sprawdzisz ich przy wyjeździe klient zrobi zwrot i płacisz z własnej kieszeni , nie muszę chyba mówić że klienci kradną uszczelki za 29gr )
- faktury