Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje pomocy, bo zostalo 45min do rozmowy. Ide do pracy jako dostawca, cos w stylu kuriera (rozwozenie czesci motoryzacyjnych na warsztaty i sklepy) i trzeba tam otworzyc wlasna dzialalnosc gospodarcza. Wyplata jest na zasadzie, ze wystawiam im rachunek na 3900zl co miesiac i z tego co mi kierownik mowil zostaje mi 2500zl netto po oplaceniu wszystkiego. Czy z tym jest wszystko ok? Duze sa koszty prowadzenia takiej dzialanosci? Jaki jest haczyk? Dlaczego tak, a nie umowa o prace? Warto?

#pracbaza #prawo #dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 111
@Iskaryota: skad takie wyliczenie? Wedlug mnie B2B oplaca sie juz od 5500 brutto na umowie o prace przy zalozeniu, ze na B2B dostaniesz nie 5500 tylko faktyczna kwote, ktora ponosi za Ciebie pracodawca, czyli bodajze niecale 7000 i uwazam, ze tylko tak to nalezy rozpatrywac. W zyciu nie przeszedlbym na B2B gdyby na fakturze mialo byc to samo, co mam brutto na umowie o prace.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K1ngKunta: nie wiem czy ulga zusowska jest na pesel czy firmę, ale jeżeli na pesel to szkoda to #!$%@?ć u jakiegoś Janusza który wyciśnie zvCb flaki prawdopodobnie bo nie oszukujmy się 3.9k na b2b..
@K1ngKunta: Jak 3900zł brutto, to kosztowo wychodzi tak:

3900zł/1.23 = 3170,73zł netto (729,27zł VAT)
3170,73 - 19% PIT = 2568,29zł (602,44zł PIT przy liniowym)
2568,29zł - 1354,64zł ZUS = 1213,65zł netto (twoja wypłata przy dużym ZUS bez chorobowego)

Stosując ulgi na zus możesz skorzystać:
1. Pierwsze 6 miesięcy ZUS 0zł (do wypłaty 2568,29zł netto)
2. Kolejne 24 miesiące na preferencyjnym zusie w kwocie 590,03zł (wzrost co roku) bez chorobowego (do wypłaty
Wyplata jest na zasadzie, ze wystawiam im rachunek na 3900zl co miesiac i z tego co mi kierownik mowil zostaje mi 2500zl netto po oplaceniu wszystkiego. Czy z tym jest wszystko ok? Duze sa koszty prowadzenia takiej dzialanosci? Jaki jest haczyk?


@K1ngKunta: Z takimi dealami to uważaj, bo z tego co zauważyłam, to na ogół jak pracodawcy na takich szeregowych stanowiskach typu kurier oferują B2B, gdzie normalnie powinna być to umowa
@K1ngKunta
Nie słuchaj tych przygłupów i debili, którzy umieją tylko szczekać, wyłudzać urlopy i siedzieć na bezrobociu oraz kwiczą o jakiejś "ochronie przez prawo pracy" która gówno daje. Przez 2 lata niski ZUS, po 6 miesiącach jakąś podwyżkę ogarniesz. Na dzień dobry powiedz 4500 + VAT. Urlop będzie ci przysługiwał bo dziś praktycznie każdy daje więc znowu nie słuchaj tego bydła które będzie ci wyło że "nie dostaniesz, bo nie obejmuje cię
@K1ngKunta: odejmij od tego 1200 zł ZUS-u, potem 19% podatku, potem jeszcze 50 zł na NFZ, zostaje koło 2137 zł. Pewnie samochód i paliwo też własne? Odejmij jeszcze 10% na urlopy bo wtedy nie zarabiasz.
Do tego zakazy konkurencji, okres wypowiedzenia (też obowiązuje) + odszkodowanie w przypadku jakiegokolwiek złamania zasad współpracy (oczywiście tylko dla ciebie). A jak złamiesz palca w bucie to siedzisz w domu i biedujesz.

+ termin zapłaty faktury
@mietafix: Za paliwo placi firma

@nollo: tzn ja w rodzinnej miejscowosci pracowalem juz w InterCars prawie 2 miesiace, ale na UoP i bylo wszystko okej, a tu nagle w dwoch siedzibach DG
@variss: Paliwo oraz naprawy auta sa po stronie firmy

@malinowydzem: W mojej miejscowosci (200tys mieszkancow) na UoP placili mi 2300zl, w Warszawie DG i 2500zl

@trololo55: 3900zl brutto