Wpis z mikrobloga

Moja znajoma w sklepie na początku lutego miała klientkę z Włoch. Trzy dni później zachorowała z identycznymi objawami i zaraziła mnie (akurat bylem w odwiedzinach). Ja po 2,5 dnia suchy kaszel, gorączka, i po dniu podobnie jak jej, mi wszystko ustało. Po przerwie dniowej uderzyla goraczka znow i potworne zmęczenie.

Znajoma opisywała (co wczoraj wklejalem z whatsapp) że przewrócenie sie na łóżku na bok męczyło jak maraton. Oboje nigdy w życiu czegoś takiegoś nie przeszliśmy a ja nie jedną grypę miałem. Wchodzenie po schodach było dla mnie mega wyzwaniem i nie nadążałem za siostrą ktora sie mną zajmowała.

Dzisiaj miałem testy robione ale nie mam pojęcia czy wykrywa jeśli przeszedłem i wyzdrowiałem. Jeśli to to, to bardzo paskudnie siada na pluca i to dość szybko bo po paru dniach.

#koronawirus
  • 133
  • Odpowiedz
  • 2
@sortris ja 35 koleżanka 26

@kosaml odpowiem szczerze: wszyscy w klinice bagatelizowalismy info z Chin. Ale natychmiast poszedlem na zwolnienie. Z domu wyszedłem 8 dnia. Poszukaj moich wpisów jaką bekę cisnąłem z korony.
  • Odpowiedz
@MolibdenowyTadeusz:

czy wykrywa jeśli przeszedłem i wyzdrowiałem.

tak


@Prozdrowotny: generalnie nie, wykrywa tylko niedoleczonych

jesienią pewnie będą dostępne wyniki badań przeciwciał - i się okaże ile osób faktycznie chorowało, śmiech przez łzy będzie jak wyjdzie że w Wuhan np. 30% będzie miało przeciwciała
  • Odpowiedz
@MolibdenowyTadeusz: Ja to palę 30 papierosów dziennie.. i zmęcze się zdrowy, wchodzeniem po schodach na 4 piętro. Mimo że robię to codziennie. Ostatni rok brak kondycji z racji na różne sytuacje życiowe..

Ale jak wchodziłeś po tych schodach to dalczego było wyzwaniem ? W sensie że nie mogłeś oddychać i aż piekło cię od środka ?
  • Odpowiedz
  • 2
@r5678 ja na 4 pietro wbiegam normalnie i mam mega delikatny przyspieszony oddech. A tak nie moglem za siostra nadazyc i pauzy na półpiętrach. Po prostu jakbys nie mogl powietrza zlapac.

Stad przy intubacji leci tlen.
  • Odpowiedz