Wpis z mikrobloga

Hej, pękła mi przerzutka tylna w moim rowerze, chcialbym wymienic nowa samodzielnie i tu mam pare pytan:
-czy musze wymieniac cos oprocz przerzutki tylnej ?
- czy przy wyborze przerzutki musze patrzyc na srube czy bedzie mi pasowac do roweru ? Czy kazda jest takiej samej srednicy. Np mam przerzutke tylna na haku marki shimano, to jak tez kupie jakakolwiek przerzutke shimano to nie beda sie roznic ?
- i tak szczerze - czy dla osoby co sobie lubi pojezdzic, od czasu do czasu na rowerze na jakis bagnach potrzeba jest kupowania drogiego sprzetu ?

#shimano #przerzutki #rower #sport #mtb #kross
  • 4
@MyNameIsJefff jak miałeś shimano, to inne shimano będzie pasować, dobierz po ilości rzędów na kasecie. . Sprawdź czy hak jest prosty. Wymień od razu linkę i pancerz. Jeśli chodzi o droższy sprzęt, to moim zdaniem warto, Deore to takie minimum, ale wszystko kwestia finansów.
- i tak szczerze - czy dla osoby co sobie lubi pojezdzic, od czasu do czasu na rowerze na jakis bagnach potrzeba jest kupowania drogiego sprzetu ?

Tourney - skreślaj bez zastanowienia
Altus - jak Acera, ale większe ryzyko problemów
Acera - jeśli rzeczywiście nie obciążasz mocno sprzętu to spokojnie wytrzyma, ale nadal precyzją w działaniu nie grzeszy i może być średnio z wygodą (np. po długim jeżdżeniu na niskiej grupie mam