Wpis z mikrobloga

Wszyscy chwalą GTA V za dopracowanie i przywiązanie do najmniejszych detali, to może pochwalmy tak pierwszą Mafię :)
Gra wyprzedziła swoją epokę i poszczycić się może takimi smaczkami jak:

- Realistyczny model prowadzenia pojazdów

- Świetna jak na nowe czasy grafika i system uszkodzeń pojazdów (nawet dziś nie znajdziecie wielu gier, w których np. odpadają lampy po stłuczce)

- Zaawansowana sztuczna inteligencja (Tutaj nie ma co porównywać, bo 90% współczesnych gier odpada w przedbiegach w starciu z Mafią) I tu niejednemu graczowi mafia dała w kość :)

- I takie drobne urozmaicenia, jak używanie migaczy przez kierowców, czy trąbienie gdy jedziemy pod prąd. Możliwość jazdy kolejką naziemną oraz tramwajem. System mandatów za przewinienia drogowe itd. Było tego sporo i robiło wrażenie w 2002 roku.
#gry #staregry
kiera1 - Wszyscy chwalą GTA V za dopracowanie i przywiązanie do najmniejszych detali,...

źródło: comment_15865880221ZcPJqRsa8kRgXIM2WhArZ.jpg

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
@AntonioMargareti:
We free ride extreme trzeba było przejechać furą z dziurawym bakiem stosując technikę "o kropelce".

@kiera1:
W tamtym czasie miałem 3 gry na topie:
1. Operation Flashpoint,
2. Mafia,
3. Ghost Recon.

Dwie pierwsze to wynalazki czechów. I to jest rozrywka gdy obmyślasz taktykę po raz dziesiąty.
W GTA V często tu wspominanym boli mnie doopa o co innego. Mianowicie taka sytuacja:
jestem łowcą nagród, znalazłem chatke uciekiniera.

Jako
  • Odpowiedz
Mafia to był prawdziwy sztos gra przeszedłem 2 razy i pewnie zagram raz jeszcze. Fajnie by było gdyby ktoś zrobił remaster z grafiką bardziej dopasowana grafika do dzisiejszych czasów.
  • Odpowiedz
@kiera1 o Chryste, miałem tą przyjemność, że w momencie premiery Mafii mialem GF4Ti4200128MB i Athlon1800+. Gra była wspaniała, zupełnie inne doznanie niż GTA, mega wciągająca historia.
  • Odpowiedz
@kiera1: "Kolekcja klasyki - zapraszam i polecam, Piotr Fronczewski" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest rok 2020, a Mafia ma dalej specjalne miejsce w moim sercu. Świetna gra, nie wiem czy sobie jej niedługo nie odświeżę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kiera1: Mafia jedynka to mistrzostwo, Czesi pokazali klasę wyciskając z silnika gry ostatnie soki. Realizm, mnóstwo modeli pojazdów, świetne bronie i fabuła wciągająca tak, że zarywałem nocki aby zrobić jeszcze kilka misji. GTA 3 przy Mafii to gierka dla dzieci z nudną fabułą gdzie główny bohater nawet nic nie mówi.
Chyba sobie znów przejdę korzystając z wolnego czasu.
  • Odpowiedz
@kiera1: To samo można powiedzieć o CMR 2.0 w kontekście gier wyścigowych gdzie fizyka i model zniszczeń był genialny. Szczególnie w porównaniu do gównopadła jakim były NFS most wanted czy inne gdzie można było na medium trudności przechodzić grę jednym klawiszem i to bez monitora
  • Odpowiedz
@prosty_banan: @Asd15: Panowie, bez przesady z tym traceniem amunicji przy przeładowywaniu niepełnych magazynków. Wiele gier celujących bardziej w realizm robiło i robi to w ten właśnie sposób, więc nie jest to jakieś bardzo nietypowe i odkrywcze, nawet w tamtych czasach.
  • Odpowiedz
@kiera1: Na szczęście gta v da się zmodować i ja pierwsze co zainstalowałam to realistic driving, bo model jazdy był totalna padaką. Jeszcze znalazłam moda na wsparcie dla kierownicy i mogę teraz sobie jeździć jak w grach wyścigowych. Całkiem spoko opcja i dająca dużo funu.
  • Odpowiedz