Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@gdziesomojeokulary: no ok, ale wg. mnie kryteria w rodzaju rozwinięcia układu nerwowego, odczuwania, zdolności przeżywania poza łonem są dalece subiektywne i nie należy sie stawiac w roli kogos kompetentnego do stwierdzania człowieczeństwa na podstawie takich przesłanek. Ani to logiczne, ani słuszne.
@lakukaracza_: PiS specjalnie wyciagneło ten projekt żeby ludzie mieli sie czym rajcować przed wyborami. Zostanie prawdopodobnie uwalony, żeby nie drażnić lewactwa, podobnie jak stop 447. Zostanie trzeci projekt dot.
@hans211: Skąd wiesz że jest na prostej do rozwoju? Skąd wiesz że rozwój się nie zatrzyma albo pójdzie w złym kierunku? Z resztą potencjał płodu nie ma znaczenia. Ludzie z reguły mają problem z usunięciem nic nie czującego zlepka komórek, ale zabicie dorosłej świni, której mentalnie znacznie bliżej do człowieka niż takiemu embrionowi to już spoko. To czy płód nazwiemy człowiekiem czy nie nie ma żadnego znaczenia.
@Wijj:

Skąd wiesz że jest na prostej do rozwoju?

a skąd wiesz że może nie być? zakładamy, to co powstaje naturalnie, statystycznie najczęściej i "w trybie domyślnym", jeśli brak innych danych

Ludzie z reguły mają problem z usunięciem nic nie czującego zlepka komórek, ale zabicie dorosłej świni, której mentalnie znacznie bliżej do człowieka niż takiemu embrionowi to już spoko

co to ma do sporu dot. początku życia?

To czy płód nazwiemy
@lakukaracza_: A ja mam nadzieję że przegłosują ten projekt. Może taka pierdoła będzie impulsem żeby tych karakanów wykopać na dobre. Myślę, że te kilka sytuacji, gdzie żeby dokonać aborcji wadliwego płodu będzie się wiązała z podróżą do zachodnich albo południowych sąsiadów będzie warta tego żeby uwolnić ten kraj od tych zamordystycznych i komuszych pisówców.
@hans211: Z resztą, nawet jeśli jest na prostej drodze do rozwoju, przyjmiemy że to już człowiek wciąż nie ma to znaczenia, bo to nieśiwadomy, niezdolny do samodzielnego życia, nic nieodczuwający człowiek. Gdybym miał wybór uratować szczura a takiego "człowieka" wybrał bym szczura bez zastanowienia.